Jaunas uzņēmējdarbības idejas Saldus pusē

Jau 11. reizi jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem bija iespēja gūt zināšanas uzņēmējdarbībā, piedaloties LLKC rīkotājās mācībās “Laukiem būt!”

Šajā gadā mācības norisinājās gan klātienē (katra biroja ietvaros), gan tiešsaistē, tādējādi nodrošinot dalībniekiem iespēju iepazīties un veidot sadarbību ar jauniešiem visā Latvijā.

Šogad Saldus biroja mācībās piedalījās 12 dalībnieki, daži jau uzsākuši savu uzņēmējdarbību, bet dažiem tikai mācību gaitā dzima uzņēmējdarbības idejas.

Sešu nedēļu intensīvās mācības jaunieši “izauklēja” savas biznesa idejas – no ģenerēšanas līdz pat finanšu aprēķiniem, mārketingam un pārdošanai.

Mācību noslēgumā jauniešiem bija iespēja likt lietā iegūtās zināšanas, prezentējot savas idejas pārējiem dalībniekiem un žūrijas locekļiem no LLKC, LIAA un Kurzemes plānošanas reģiona.

Biznesa idejas, gluži kā paši dalībnieki, ir tik dažādas – vīndaris, dārzeņu un ogu audzēšana, dabīgas kosmētikas ražošana, papīra dizaina darbi, “Pankūknīca”, bišu produkti un drošas braukšanas laukums. Bet visus dalībniekus vieno kas kopējs – katram par savu ideju deg acis, un tas jau ir pirmais solis ceļā uz izdošanos!

Daži no dalībniekiem mācību laikā mainīja sākotnējās idejas, daži saprata, ka tomēr savas idejas neattīstīs. Šīs ir ļoti vērtīgas atziņas, jo, saprotot to, kas neder, ir vieta kam jaunam.

Mācības ir noslēgušās, bet tas bija tikai mazs posmiņš garajā ceļā! Dažiem nākamā pietura ir “Laukiem būt!” konkurss, kurš norisināsies 2023. gada sākumā – lieliska iespēja nest savu ideju pasaulē un gūt pārliecību par savām spējām.

Novēlam ikvienam jaunajam uzņēmējam ticību sev, pacietību un mērķtiecību savu sapņu pārvēršanā par īstenību.

Mācības notika VLT aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšana” ietvaros.

Eva Behmane,
LLKC Saldus konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru