Iznācis “Lauku Lapas” novembra numurs

Informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” novembra numurā lasiet, kādas izmaiņas lauksaimniekus sagaida nākamgad, kad stājas spēkā jaunā ES kopējā lauksaimniecības politika. Tā paredz virkni būtisku izmaiņu atbalsta maksājumos – sākot no tiešmaksājumiem, kur ieviestas kopskaitā sešas ekoshēmas, līdz pat stingrākiem labas lauksaimniecības un vides nosacījumiem.

LR zemkopības ministrs Kaspars Gerhards analizē procesus

lauksaimniecības nozarē aizvadītajos pēdējos gados, kas nav bijuši vienkārši – Covid-19 pandēmija, energoresursu cenu dramatiskais pieaugums, Krievijas iebrukums Ukrainā. Lauksaimniecības nozare šo laiku ir strādājusi nepārtrauktā krīzes režīmā. Savlaicīgi, pārdomāti un atbildīgi rīkojoties un sniedzot valsts un ES atbalstu, izdevies ne tikai saglabāt, bet sekmēt stabilu lauksaimniecības nozares attīstību.

Labās pieredzes stāsti: par maizniekiem Ādleriem, kuri Saldū rada īstu rudzu maizi.

Informējam par šī gada rezultātiem LLKC ierīkotajā demonstrējumā par augu maiņas nozīmi bioloģiskajos sējumos.

Dārzkopības rubrikā par to, kā pasargāt augļu kokus ziemas periodā.

Sadaļā “Čiekurs”: par mežu apmeklējumos gūto pieredzi.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” – pārtikas atkritumi –127 kg uz cilvēku, FAO pārtikas indekss turpina krist, pilsoņu iniciatīva par vegānu maltītēm.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst  nākamajā mēnesī.

Dace Millere,

izdevuma “Lauku Lapa” redaktore

LAUKU LAPA NR. 11 (212)

Pievienot komentāru