Kurzemē noticis seminārs par kaņepju audzēšanu

LLKC Talsu birojs 15. jūnijā organizēja informatīvo seminārs par kaņepju audzēšanu, pārstrādi un realizācijas iespējām Kurzemē. Pulcējāmies Talsu novada Laidzes pagasta “Birzgaļos” pie saimnieka Māra Kalniņa. Viņš ir SIA “Vandzenes Rapsis” valdes loceklis, LPKS “Lādzeres grauds” vadītājs. Agronoms Dzintars Šmits no Cēres pagasta Tukuma novadā informēja par kaņepju audzēšanas īpatnībām, tika apskatīti dažādi lauki salīdzināšanai.

Seminārs tapa, jo interese par kaņepju audzēšanu strauji palielinās, taču ir daudz neskaidrību par šo cimperlīgo kultūru, kam pat ir pašai sava – Kaņepju dzimta. Uz semināru ieradās gan jau praktizējoši kaņepju audzētāji, gan citi interesenti.

Latvijā kaņepju sējumu platības palielinās, LAD ziņo, ka 2022. gadā atbalsts maksāts par 1263 ha lielu kopējo kaņepju platību, kas ir apmēram par trešdaļu vairāk kā gadu iepriekš.  Taču tas arvien ir krietni mazāk kā kaimiņvalstīs.

Patlaban viens no lielākajiem audzētājiem ir  Vandzenes pagasta LPKS “Lādzeres grauds”, kura 10 biedri šo kultūru audzē apmēram 500 ha platībā.

Kaņepju audzēšanai Latvijas apstākļos ir liels potenciāls un, cerams, to audzēt gribētāju skaits  tikai augs! Plānota arī turpmāka sadarbība ar LLKC Talsu biroju, gūstot mācību pieredzi Latvijā un  kādā no citām ES dalībvalstīm.

 

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu konsultāciju biroja

uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru