Konference “Pākšaugi – no lauka līdz galdam”

PielikumiPrint

Aicinām 28. janvārī piedalīties konferencē “Pākšaugi – no lauka līdz galdam”, kas tiek rīkota programmas Horizon2020 finansēta projektā “Ilgtspējīgas, tauriņziežus ietverošas lauksaimniecības sistēmas, lopbarības un pārtikas ķēdes nodrošināšana Eiropas Savienībā” (saīsinājumā LegValue). 

Projekta LegValue galvenā tēma un uzdevumi saistīti ar pākšaugu audzēšanas sistēmām un lauksaimniecības barības un pārtikas ķēdēm, kas veidotas, iekļaujot pilnu ciklu no pākšaugu audzēšanas līdz no tiem pagatavotiem produktiem.

Tiešraide būs skatāma: www.laukutikls.lv un LLKC feisbuka kontā.

Konferences pirmajā daļā būs iespēja uzzināt plašāk par LegValue projektu – tajā risinātajiem uzdevumiem un sagaidāmajiem rezultātiem. Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa iepazīstinās ar pākšaugu audzēšanas attīstības iespējām,  Lietuvas lauksaimniecības un mežsaimniecības pētniecības centra vadošā pētniece Zidre Kadziuliene dalīsies ar Lietuvas zinātnieku veiktajiem pētījumiem pākšaugu audzēšanā un Agroresursu un ekonomikas institūta vadošā pētniece Sanita Zute – ar Latvijas zinātnieku paveikto. Zemnieku saimniecība “Pīlādži” un SIA “Aloja Agro” stāstīs par savu pieredzi pākšaugu audzēšanā.

Konferences otrā daļa veltīta pākšaugu audzēšanas ekonomiskajiem jautājumiem un pārstrādes iespējām. Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe iepazīstinās ar pākšaugu tirgu Latvijā un pasaulē, bet Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra ekonomikas konsultants Raivis Andersons sniegs ieskatu, cik izdevīgi ir audzēt pākšaugus. Ar pārstrādes iespējām iepazīstinās LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore un vadošā pētniece Sandra Muižniece-Brasava. Savos pieredzes stāstos par pākšaugu produktu izstrādi un realizāciju dalīsies zemnieku saimniecības “Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis un SIA “Milzu” īpašnieks Enno Ence.

Piedāvājam iespēju iepriekš pieteikties dalībai konferencē, lai saņemtu atgādinājumu un saiti uz konferences tiešraidi. E-pasts: https://www.mitto.me/paksaugi/pieteikties

Dalība konferencē ir bez maksas.

Plašāka informācija par projektu LegValue pieejama LLKC tīmekļvietnē: http://llkc.lv/lv/nozares/projekti/horizon2020/legvalue un projekta tīmekļvietnē: http://www.legvalue.eu/

 

Plašāka informācija:

Laura Kirsanova,

LLKC Augkopības nodaļas augkopības konsultante,

e-pasts: laura.kirsanova@llkc.lv, tālr. 29630799.

Pievienot komentāru