Konference “Inovācija ziemas kviešu slimību ierobežošanā - veselsaugs.lv”

GalerijaPrint

Lai iepazīstinātu ar pirmo Latvijā izveidoto kviešu lapu un vārpu slimību ierobežošanas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmu “Vesels augs”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina uz konferenci “Inovācija ziemas kviešu slimību ierobežošanā - veselsaugs.lv”.

Konference klātienē 9.martā pulksten 10.00 sāksies Jelgavā, uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” telpās, Loka maģistrālē 2m. Sekot pasākumam varēs arī www.laukutikls.lv, kā arī LLKC Facebook kontā @LLKCOzolnieki

Pieteikties klātienes dalībai var ŠEIT

Konferenci būs iespējams skatīties arī tiešraidē LLKC Facebook kontā @LLKCOzolnieki un www.laukutikls.lv mājaslapā.

Minētās atbalsta sistēmas izstrāde, kas ir Eiropas Inovāciju partnerības projekts, aizsākās pirms pieciem gadiem, saņemot finansējumu no Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai. Tā radīta, lai uzlabotu ziemas kviešu audzēšanas tehnoloģijas, efektīvāk izmantojot resursus un palielinot peļņu.

Projekta ietvaros tapusi arī mājaslapa www.veselaugs.lv, kurā ziemas kviešu audzētāji var atpazīt ziemas kviešu slimības to attīstības riskus un  ar programmas atbalstu pieņemt lēmumu par fungicīdu smidzināšanas nepieciešamību.  Mājas lapā ir atrodams arī  slimību ierobežošanas, ekonomiskā efekta un siltumnīcas gāzu (SEG) emisiju izvērtējums, kur ziemas kviešu audzētāji var novērtēt fungicīdu lietošanas ekonomisko efektivitāti un izvērtēt to lietošanas ietekmi uz SEG emisiju apjomu ņemot vērā slāpekļa mēslojuma līmeni.

Konferencē varēs uzzināt, kā ziemas kviešu slimību ierobežošanu īsteno ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā un Dānijā. Pašmāju eksperti dalīsies pieredzē, kā slimību izplatību ziemas kviešos ietekmē šķirnes izvēle, kāda ir priekšaugu, augsnes apstrādes veidu un meteoroloģisko apstākļu ietekme uz slimību attīstību, kāda ir raža atkarībā no fungicīdu apstrādes laikiem un reižu skaitu, kā arī – ekonomisko ieguvumu no fungicīdu vai slāpekļa papildmēslojuma lietošanas.

Atbalsta sistēmas izveidē LLKC sadarbojies ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Lauksaimniecības, Informācijas tehnoloģiju, Vides un būvzinātņu fakultāti, kā arī augu aizsardzības zinātnisko institūtu “Agrihorts”, AREI Stendes pētniecības centru, LPKS “Latraps”, SIA “AKPC”, SIA “PS Līdums”, z/s “Sniedzes”.

Plašāka informācija par konferenci un projektu: Ieva Kamerāde-Sniedze,

Tālrunis: 63050220, e-pasts: info@veselsaugs.lv.

Konferenci īsteno projektā: “Lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēma internetā ziemas kviešu lapu un vārpu slimību ierobežošanai.” (Nr. 18-00-A01612-000003)

Konferences laikā tiks fotografēts/filmēts, un šie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

Foto galerija: 

Komentāri

Konferences ieraksts būs pieejams laukutikls.lv > https://ej.uz/2yvp
gan veselsaugs.lv.

Uz konferences laikā iesūtītajiem, bet neatbildētajiem jautājumiem, tiks sniegtas atbildes un publicētas veselsaugs.lv

vai atšķirīgu darbīgo vielu kombinācija kopā ar proteokanazolu gan T1 un T2 mazinās rezistences riskus?

Jautājumus varat uzdot, rakstot šeit- komentāru sadaļā līdzās tiešraidei.
Tie apkopotā veidā tiks nodoti moderatoriem, kuri tālāk jautājumus uzdos lektoriem.

Ja vēlaties uzdot jautājumu konkrētam lektoram, tad to norādiet pie uzdotā jautājuma!

Patīkamu vērošanu!

Pievienot komentāru