Ventspils novads

05.12.23.| Informatīvs seminārs Ventspilī

Aktualitātes biškopībā iesaistītām saimniecībām

Pie Ventspils novada biškopjiem viesosies Latvijas Biškopības Biedrības valdes priekšsēdētājs Guntars Melnis. 5.decembrī plkst. 13:00 interesenti tiek gaidīti Ventspilī, Zvana ielā 2, kur par un ap biškopību stāstīs nozares eksperts, biškopis G.Melnis.

Klausītāji uzzinās biškopības nozares aktualitātes, iepazīsies ar LBB veikto pētījumu rezultātiem, noskaidros, kādi darbi veicami dravā ziemā. Notiks pieredzes apmaiņa par bišu vaska kvalitātes nodrošināšanu un kādus bišu produktus vislabāk izmantot veselības uzlabošanā.

06.10.23.| Ventspilī| "Laukiem būt!" informatīvā diena

06.10.23. plkst. 10:00 Ventspils tehnikumā notiks VLKPT aktivitātes "Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās" informatīvā diena, ko organizē Ventspils konsultāciju birojs. Dienas ietvarā piedalīsimies jauno uzņēmēju praktiskā ceļveža atklāšana, klausīsimies pieredzes stāstus un vērosim tiešsaistes pieslēgums LLKC Lauku attīstības nodaļai. Sekos visaptveroša informācija par pasākuma mērķiem un norises kārtību, bet noslēgumā - aizraujošs pieredzes brauciens.

14.10.23.| Ventspils novada Jūrkalnē| Jūras makšķerēšanas sacensības

2023.gada 14.oktobrī notiek ikgadējās jūras makšķerēšanas sacensības Jūrkalnē - 13.pēc skaita festivāls jūras makšķerēšanā no krasta un 12. Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā tautas klasē. Atklāšana Vējturu namā plkst.7.00. Mājražotāju tirdziņš un citas izklaides no plkst. 15.00. satiksiet jūras robežsargus no Visbijas un būs arī citi pārsteigumi. No 16.00 ballīte ar liepājniekiem junioru un senioru Narkeviciem un Arvi Sanderu no Ventspils. Plkst. 19.00 notiks apbalvošanas ceremonija.

16.10.23. | Ventspils biroja organizēts informatīvs seminārs VAAD lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēmas LIZ un LLKC saimniecības pārvaldības sistēmas "Mans Lauks" mijiedarbība

LLKC Ventspils konsultāciju birojs piedāvā bezmaksas klātienes informatīvo semināru VKLPT ietvaros "VAAD lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēmas LIZ un LLKC saimniecības pārvaldības sistēmas "Mans Lauks" mijiedarbība"

12.05.23. Ventspils KB organizē informatīvu semināru "Bezpilotu lidaparāti un to pielietošanas iespējas lauksaimniecībā".

12.05.23. Ventspils KB organizē informatīvu semināru "Bezpilotu lidaparāti un to pielietošanas iespējas lauksaimniecībā". Semināra dalībnieki uzzinās par dronu izmantošanas iespējām lauksaimniecībā: kartēšana, augu stāvokļa analīze, iegūto datu apstrāde, miglošana,
kaisīšana, sēšana, dažādi darbi saimniecībā. AAL lietošana. Par visu stāstīs uzņēmuma AIRSCOUT pārstāvji. Notiks praktiskas nodarbības lauka apstākļos.
Pieteikšanās semināram, izmantojot e-pastu: gita.langberga@llkc.lv. Seminārs notiks Popes kultūras namā.

18.04.2023. | MKPC Ziemeļkurzeme | Informatīvs seminārs "Egļu astoņzobu mizgraužu izplatības riski, ierobežošanas pasākumi"

Egļu astoņzobu mizgraužu izplatības riski, ierobežošanas pasākumi:

- Ieskats MKPC darbības virzienos 2023.gadā. Piedāvātie MKPC pakalpojumi meža īpašniekiem.

- Egļu astoņzobu mizgrauža raksturojums, atpazīšana,tā izplatības riski.

- Egļu astoņzobu mizgrauža ierobežošanas pasākumi.

- Objekts mežā! Invadēto egļu atpazīšana, meža sanitārā stāvokļa apsekošana.

Lektori: Valdis Usne (MKPC vecākais mežsaimniecības konsultants), Oskars Zaļkalns (VMD Meža un vides aizsardzības daļas vecākais eksperts).

Lapas

Subscribe to RSS - Ventspils novads