Visbiežāk top kūka “Sarkanais velvets”

GalerijaPrint

Ventavniece Rūta Vītolberga šogad ir reģistrējusies kā mājražotāja un izveidojusi savu zīmolu “Karaliskie Rūtas gardumi.” “Muižgaļos” labiekārtotajā telpā top gardi konditorejas izstrādājumi – visbiežāk kūkas un eklēri.

Rūta smaidot stāsta, ka viņas profesija ir apģērbu dizainere, bet augstskolā apgūta biznesa vadība. Par apģērbu dizaineri nav strādāts ne dienu, savukārt biznesa zināšanas noder, attīstot mājražošanu. Rūta stāsta, ka viņa jau pamatskolas laikos kopā ar mammu cepa kūkas, tas vienmēr šķita aizraujoši, turklāt meitenei īpaši patika konditorejas izstrādājumu dekorēšana. Reiz iesākto viņa turpināja arī savā ģimenē, jo draugi un radi, zinot Rūtas aizraušanos, bieži lūdza pagatavot kādu gardumu. Saprotot, ka pieprasījums pēc kārumiem ir liels, Rūta ar vīra Jāņa palīdzību izremontēja un iekārtoja “Muižgaļos” atsevišķu ražošanas telpu, aprīkojot to ar darbam nepieciešamajām iekārtām. Viņa izmanto gan no mammas mantotās, gan pašas izdomātās receptes, kuras pilnveidotas, izmantojot arī internetā uzzināto informāciju. Visvairāk pieprasītā kūka ir “Sarkanais velvets” ar svaigu zemeņu marmelādi.

“Gatavojot kūkas, mans galvenais nosacījums ir, lai ir kas pufīgs un svaigs, nepatīk biskvīts un krēms. Cilvēki arī prasa ko mazāk saldu un vieglu,” secinājusi Rūta, aizvien pievēršot lielu uzmanību konditorejas izstrādājumu dizainam. Reizēm tieši tas ir izšķirošais, izvēloties “Karaliskos Rūtas gardumus”. Mājražotāja ir iecerējusi sadarboties ar citiem uzņēmējiem, lai kūkām un eklēriem, un saldajiem kartupelīšiem būtu lielāks noiets. Pagaidām galvenie klienti ir Vārves pagasta iedzīvotāji, ventspilnieki un kuldīdznieki. Ir jautāts, vai kūku var aizvest uz Rīgu, bet vienu transportēt tik tālu neatmaksājas. Tieši tādēļ ir būtiski atrast sadarbības partnerus, jo tad kārumus varētu nogādāt, kur vajag. Pagaidām Rūta par saviem pakalpojumiem vēsta “Instagram” profilā, ir iecerēts izveidot arī mājaslapu un ievietot informāciju “Facebook” vietnē. Par reklāmu ir jādomā, secina ventavniece, pastāstot, ka nesen galvaspilsētā apguvusi mastikas figūru veidošanu. Dažkārt klientus gan izbrīna fakts, ka par šādu dekoru izgatavošanu ir jāpiemaksā, bet tas ir papildu ieguldījums, skaidro Rūta.

Papildinot zināšanas, viņa apmeklēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotās mācības jauniešiem “Laukiem būt!” Mācību laikā sapratusi, ka par piedāvāto produktu ir jāprasa lielāka maksa un jāprot novērtēt savs darbs, turoties pretim viedoklim, ka labas un garšīgas lietas var dabūt par sviestmaizes cenu. Rūta ir domājusi par to, lai klienti ”Muižgaļos” ne tikai varētu saņemt savus pasūtījumus, bet arī uz vietas iegādāties dažādus našķus, tādēļ ir nopirkta vitrīna. Ir iecere izveidot āra terasi, bet tā, visticamāk, taps nākamgad. Ventavniece ir izmantojusi Ventspils novada pašvaldības projektu konkursa uzņēmējdarbības attīstībai “Solis” līdzfinansējumu mīklas sagatavošanas agregāta iegādei un iespējams, ka viņa piedalīsies konkursā atkal, jo vajadzību ir daudz. Šogad Rūta ļāvās vilinājumam izmēģināt spēkus pasākumā “Māju kafejnīcas” – tā bijusi laba pieredze, kā īsā laikā apkalpot lielu interesentu skaitu, mobilizējot darbam visu ģimeni. Protams, ka gardumu visiem nepietika, bet tas ļaus visu labāk saplānot nākamajos gados, jo interese par šo pasākumu no apmeklētāju puses ir pieaugoša.

Rūta darbojas ne tikai kā mājražotāja, bet arī palīdz vīra zemnieku saimniecībā “Kliediņi”, kurā tiek attīstīta piena lopkopība. Viņai, augušai laukos, patīk šāda vide, kuras galvenās priekšrocība ir svaigs gaiss un klusums. Arī miers. Lauki nav tā vieta, kur varētu garlaikoties, uzskata Rūta. Viņa gan vēlētos, lai pagastā reizi mēnesī notiktu tirdziņš, kurā varētu iegādāties dažādus lauku labumus. Varbūt pēc laika pati nolems tādu organizēt.

 

Teksts: Marlena Zvaigzne

Foto: Marlēna Zvaigzne, Facebook.com: "Karaliskie Rūtas gardumi"

Foto galerija: 

Pievienot komentāru