Radoša uzņēmējdarbība Sēlijas reģionā

GalerijaPrint

LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs 2022. gadu noslēdza ar pieredzes apmaiņas braucienu uz trim radošām, iedvesmojošām amatniecības, lauku vides tūrisma, mājražošanas vietām  Sēlijas reģionā.

Nelielajā Kaldabruņas ciematā Rubenes pagastā daudz izdarīts amatniecības un lauku vides tūrisma attīstībā Sēlijas reģionā. Pateicoties Kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas” aktivitātēm, veicinātas sadarbības iespējas amatniecības un tūrisma produktu popularizēšanā. Kaldabruņas skolā darbojas  biedrība “Ūdenszīmes”, te stikla un koka apstrādes darbnīcās top dažādi skaisti un praktiski darinājumi, kas ar savu īpašo, inovatīvo metodi ieguvuši atpazīstamību. Brauciena dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar rotu un interjera priekšmetu tapšanas gaitu. Stikla meistare Ingrīda Degtjarova atzīst: “Vērtīgākais, ko mēs esam izdarījuši Kaldabruņā, ir tas, ka mēs te esam.” Kokapstrādes darbnīcā saimnieko Andra Priede, viņa apguvusi lāzergravēšanas un kokapstrādes prasmes, izgatavo suvenīrus, rotājumus, dažādus izstrādājumus pēc pasūtījuma, vada meistarklases. Varējām iepazīties ar lāzergravēšanas iekārtu darbību, gravēšanas veidiem, dizaina izveidi.

Turpat netālu uzņēmums “Uzkuri” ražo dārza un terases mēbeles – masīvkoka dārza galdus, solus un krēslus. Tiek izgatavoti produkti pēc klientu individuālajiem pasūtījumiem. Mūs sagaida jaunie uzņēmēji Lelde un Mārtiņš Uzkuri, viņi pastāsta, kā uzsāka savu darbību, kā mainījusies ražošana, izrāda telpas un aprīkojumu. Mārtiņa vecāki nodarbojas ar lauksaimniecību, ražotnei atvēlēta daļa no graudu klēts, katru gadu kaut kas papildināts, uzlabots. Mārtiņš sākumā gatavojis arī iekštelpu mēbeles, bet atzīst, ka pašreizējā nodarbošanās viņam patīk labāk – tā ir viņa sirdslieta. Turpat ierīkota biroja telpa Leldei, viņas ziņā dokumenti, projektu rakstīšana. Veiksmīgi izmantots Madonas biznesa inkubatora atbalsts. Mārtiņš Uzkurs ir šī gada balvas "Gada uzņēmējs Zemgalē 2022" ieguvējs. Atvadoties no sirsnīgajiem saimniekiem, apmeklējuma dalībnieki paņem līdzi pašgatavotu putnu barotavu.

Saimniecībā “Sīmaņi” radoši darbojas pieredzējuši uzņēmēji Ilona un Jānis Veides. Ilona pavāres pieredzi uzkrājusi savā ēdināšanas uzņēmumā Jēkabpilī, taču pēdējo gadu laikā abi atzinuši, ka labāk ir darboties savā saimniecībā. Ilona un Jānis ir atvērti visām inovācijām un cenšas būt elastīgi, saskaņojot klientu pasūtījumus, viņi atzīst, ka pēdējā laikā klientu prasības ir augušas. Viņi vairākus gadus ir piedalījušies Mājas kafejnīcu dienās, “Dārza restorānā” pasniedzot Sēlijai raksturīgos ēdienus. Jānis pastāsta un uz ekrāna parāda citas saimniekošanas jomas –   augļkopību, biškopību. Pēdējā laikā atzinību guvis viņa gatavotais krēmmedus ar dažādām piedevām, dalībnieki var to nodegustēt. Noslēgumā sagatavots pārsteigums – katrs no vaska var izliet “laimi” nākamajam gadam. Ar novēlējumiem un pozitīvām emocijām atgriežamies savās mājās, lai gūtos iespaidus, atziņas izmantotu savas saimniekošanas pilnveidošanā.

Lai visiem veiksmīgs, radošs un darbīgs jaunais – 2023. gads!

Brauciens tika īstenots LAP 2014.-2020. apakšpasākuma “Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana ”ietvaros.

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru