Lāzertags – tava izvēle lieliskai izklaidei!

GalerijaPrint

Katram no mums ir kāds bērnības sapnis, kurš gaida savu īsto laiku, lai tiktu īstenots. Dažreiz šie bērnības sapņi, mums izaugot, mēdz aizmirsties, šķiet neīstenojami, bet ir brīži, kad sasparojamies un saprotam, ka nekas nav neiespējams un ka ir īstais brīdis, lai rīkotos un kaut ko darītu.

“Jau bērnībā ticēju, ka kādu dienu man būs savs uzņēmums,” tā saka kārsaviete Linda Pastare, kura 2017. gada 16. decembrī Kārsavā atklāja uzņēmumu SIA “LaserTag LATGALE”, kas piedāvā lāzertaga pakalpojumus. Jāteic, ka sākotnējais Lindas bērnības sapnis ir bijis par viesu nama izveidi. Tāpēc studijas tika izvēlētas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā “Uzņēmējdarbības” studiju programmā “Tūrisma un viesnīcu uzņēmējdarbības vadības” specialitātē. Studiju laikā tika saprasts, ka viesu nama izveidei bez gūtām zināšanām ir nepieciešams liels finansiālais apjoms, kura tajā brīdī nebija. Tomēr, iekšēji izjūtot vēlmi dibināt savu uzņēmumu, tika ģenerētas jaunas idejas.

Tā kā Linda ir aktīvai un mīl piedzīvojumus, tika saprasts, ka biznesa idejai jābūt saistītai ar aktīvo atpūtu. Sākumā doma radās par peintbola arēnas izveidi, kas iepriekš jau bija spēlēts un ļoti patika. Taču, izanalizējot tirgus situāciju, tika secināts, ka peintbola piedāvājumu klāsts tuvākajā apkārtnē ir diezgan plašs, tāpēc jāmeklē mazāk izplatīta aktivitāte. Iepriekš dzirdēts, bet praktiski neizmēģināts bija lāzertags, kas ir kaujas cīņas simulācija, analogs peintbolam, bet nesāpīgs, drošs un videi draudzīgs. Šīs īpašības arī pamudināja Lindu pievērties lāzertaga izveidei Kārsavā. Lēmuma pieņemšanā izšķirošs moments bija, tas ka Latgales reģionā nebija tiešu konkurentu. Lielākoties šāds piedāvājums ir pieejams tikai Rīgas apkārtnē, bet mums tuvākais lāzertaga poligons tolaik atradās Valmierā.

Izrādot lāzertaga spēles inventāru, Linda stāsta, ka šī spēle līdzinās peintbolam vai airsoftam, tikai bumbiņu vietā tiek izmantots infrasarkanais stars. Katram spēlētājam uz galvas atrodas apsējs, kurā ir iebūvēts raidītājs. Konstatējot trāpījumu, raidītājs vibrē un izdod skaņas signālus. Visi trāpījumi tiek fiksēti un saglabājas spēlētāja personīgajā statistikā. Viens no lielākajiem plusiem ir tas, ka šajā spēlē ir daudz grūtāk krāpties, jo, tiklīdz spēlētājs ir “nošauts”, ierocis automātiski pārtrauc darboties. Lāzertagam ir daudz dažādu spēles scenāriju. Spēlētājiem var būt konkrēts dzīvību skaits vai neierobežotas iespējas komandas punktā atjaunot dzīvību. Var spēlēt komandās vai individuāli katrs pats par sevi. Papildus spēlē tiek izmantota dažāda atribūtika, kas papildina spēles iespējas,  piemēram karogi, bāzes punkts.

Par pirmās lāzertaga arēnas atrašanās vietu šaubu nebija, jo tā bija Lindas dzimtā pilsēta – Kārsava. Pieaugot pieprasījumam, tika apzinātas iespējas paplašināties, un jau 2018. gada augustā tika atvērta otrā uzņēmuma arēna – Rēzeknē. Par godu Rēzeknes arēnas atvēršanai tika rīkots lāzertaga turnīrs, kurā piedalījās ne tikai tuvākās apkārtnes lāzertaga entuziasti, bet arī  pieredzējuši spēlētāji no visas Latvijas. Uzņēmums turpina paplašināt savu darbības teritoriju, tāpēc arī 2019. gadā tika atklāta jauna arēna Gulbenes novada Litenē. Šī arēna atšķiras no iepriekšējām ar to, ka tā izvietota lauku teritorijā, tomēr stratēģiski pieejamā vietā autoceļa P43 malā. Jaunā arēna ir ērti sasniedzama no Balviem, Gulbenes un Alūksnes. Linda stāsta, ka spēles uzņēmuma arēnās ir tikai daļa no pakalpojumu sniegšanas, jo diezgan daudz tiek sniegti lāzertaga spēles pakalpojumi izbraukumos. Lāzertags ir labs ar to, ka šo spēli var spēlēt gan telpās, gan ārā un pilnīgi jebkādā vidē, tā var būt pļava, mežs, privātmājas pagalms, skola, sporta zāle vai pat ofiss. Arī pašiem spēles dalībniekiem nav vecuma ierobežojuma, jābūt tikai vēlmei uzspēlēt. Kopš uzņēmuma dibināšanas SIA “LaserTag LATGALE” komanda izbraukumos visbiežāk ir devusies pa Latgales un Vidzemes reģionu.

Lai īstenotu ideju par lāzertaga uzņēmumu un sasniegtu esošos rezultātus, ceļš nav bijis viegls. Pirmās grūtības radās saistībā ar finansiālo nodrošinājumu. Tāpēc sākotnēji tika pieņemts lēmums doties uz ārzemēm nopelnīt starta kapitālu uzņēmuma izveidošanai. Lai uzņēmums varētu pilnvērtīgi sākt darboties un uzņemt apgriezienus, Linda sāka iesaistīties dažādos konkursos un projektos līdzfinansējuma piesaistei. Viens no pirmajiem konkursiem bija dalība Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētajā pasākumā “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”, kura ietvaros norisinājās konkurss “Laukiem būt!”. Lindai dalība šajā pasākumā izvērtās pozitīva, rezultātā iegūstot arī naudas balvu uzņēmuma attīstībai. Šī pieredze motivēja Lindu meklēt iespējas arī citos pasākumos. Līdz šim gan konsultācijas, gan līdzfinansējums ir gūts arī tādos pasākumos kāKārsavas novada biznesa plānu konkursā „Step Up!”, Rēzeknes Biznesa inkubatorā un 2019. gadā realizēts pirmais LEADER projekts. Linda stāsta, ka uzņēmums būs spējīgs pastāvēt gadījumā, ja pats degsi par savu ideju, būsi neatlaidīgs un nepadosies grūtībām.

Arī mēs Lindai novēlam nezaudēt degsmi, izvirzīt jaunus mērķus un īstenot jaunas ieceres.

Informācija par pašu uzņēmumu- www.lasertaglatgale.lv vai Facebook lapā LaserTag LATGALE.

Beāte Narnicka,

LLKC uzņēmējdarbības konsultante

 Lindas Pastares arhīva foto

Foto galerija: 

Pievienot komentāru