“Laukiem būt!” Alūksnes novadā

GalerijaPrint

Aktivitātes “Atbalsts uzņēmējdarbības veicināšanai lauku teritorijās” mācību norise ir īstenota, nu tiek gatavoti un pieslīpēti ideju projekti, kas līdz 23. decembrim tiks iesniegti izvērtēšanai. Šogad, kā jau vairākus gadus pēc kārtas, Alūksnes konsultāciju birojs šo aktivitāti ieviesa, sadarbojoties ar Balvu un Gulbenes konsultāciju birojiem. Lielākā daļa teritorijas aktīvo jauniešu ir devušies uz galvaspilsētu, lai iegūtu izglītību sev interesējošā profesijā. Jaunieši, kuri atgriezušies, lai darbotos laukos, ir ļoti neliels skaits un daļa no tiem jau ir bijuši iesaistīti pasākumā “Laukiem būt!”.

Aktivitātē šogad piedalījās divi Alūksnes puses jaunieši, viens no tiem atkārtoti bija izteicis vēlmi iesaistīties “Laukiem būt!” pasākumos. Informatīvajā dienā ar savu pieredzes stāstu “Laukiem būt” konkursā dalījās Māra Saldābola, kura šobrīd ir Alūksnes novada uzņēmējdarbības speciāliste. Tika gūtas zināšanas idejas ģenerēšanā un attīstībā, ar kurām dalījās biedrības “Liepnas attīstības grupas “Iespēja” “ pārstāve, pedagoģe Liene Stabinge. Ekonomikas konsultante Dace Zvirgzda pastāstīja, kāpēc idejas īstenošanai nepieciešams biznesa plāns. Pieredzes apmaiņas braucienā tika apmeklēti Madonas novada uzņēmumi, kuros saimnieko fantastiski uzņēmīgas sievietes – Laura Zalpētere, Ieva Galiņa un Ieva Vecvagare.

Mācību ietvaros gūtās zināšanas, pieredzes braucienā –  redzētie uzņēmumi un  dzirdētie pieredzes stāsti abiem jauniešiem deva citu skatījumu uz uzņēmējdarbību un nostiprināja viņu pārliecību ideju īstenošanā. Šobrīd gan abiem ir algoti darbi, bet ir liela vēlme darboties savā saimniecībā un par ienākumu avotu padarīt savu hobiju.

Lai izdevies un veiksmīgs ceļš uzņēmējdarbībā!

 

Sarmīte Svilāne,

LLKC Alūksnes biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru