Gūtas noderīgas un aktuālas zināšanas

GalerijaPrint

Ar jauniešu biznesa ideju prezentāciju un vērtīgu savstarpējo  domu un ieteikumu  apmaiņu 23. novembrī Rēzeknes biroja telpās noslēdzās 2023. gada “Laukiem būt!” sezonas Rēzeknes un Ludzas biroju jauniešu mācības. Pasākuma dalībnieki atzina, ka mācību dienas bija piesātinātas un interesantas, gūtās zināšanas noderīgas un aktuālas. Jaunieši uzsvēra, ka šajās dienās ir iegūti jauni kontakti, kas turpmākajā uzņēmējdarbībā būs ļoti noderīgi.

Mācības Rēzeknes un Ludzas  biroju jauniešiem sākās ar iedvesmojošiem Ludzas uzņēmēju veiksmes stāstiem. Tika apmeklēta SIA “Organic Products” ražotne pašā Ludzas vecpilsētā, kur saimnieko Zanda Trukšāne. Zanda atzīst, ka viens no pirmajiem uzņēmējdarbības atspēriena punktiem bija  dalība “Laukiem būt!” pasākumā pirms vairākiem gadiem. Tāpat jauniešiem bija iespēja apmeklēt “Bencha Muude” dizaina apģērbu ražotni Ludzā. Gunita Mūrniece-Krišāne ir radījusi savu apģērbu zīmolu bērniem un vecākiem. Klienti īpaši ir iecienījuši Gunitas radītā zīmola “Laimes lācis” kolekcijas apģērbus.

Turpmākajās mācību dienās teorētiskās zināšanas mijās ar praktiskiem Rēzeknes novada uzņēmēju ieteikumiem un pieredzes stāstiem. Mācības norisinājās gan z/s “Liepkalns” apskates saimniecībā “Griķu rezidence”, gan “Lapsas muižas maize” ceptuvē. Z/s “Liepkalns” saimniecībā jauniešiem bija iespēja apskatīt, kā notiek graudu tīrīšanas process. Saimniecības īpašniekiem Aleksejam un Jūlijai  Daniliniem  tiešām ir, ar ko lepoties. Saimniecībā notiek pilna cikla ražošanas process – no gaudu audzēšanas līdz pārstrādei. Savukārt Vitas Seņkānes izlolotajā mājražošanas saimniecībā “Lapsu muižas maize” jauniešiem bija iespēja iepazīt un izprast mazo saimniecību  darbības specifiku, priekšrocības un arī grūtības, ar kurām jāsaskaras, saimniekojot mazā uzņēmumā. Jaunieši atzina, ka šīs tikšanās bija ļoti lietderīgas un iedvesmojošas. Tika atklāti jauni savu novadu uzņēmēji, uzzināts, kāds ir bijis šo veiksmīgo uzņēmēju ceļš līdz savam biznesam.

Apmācību dalībnieki – topošie un esošie uzņēmēji – atzina, ka plāno savas uzņēmējdarbības attīstībai piesaistīt arī papildu finansējumu, startējot Rēzeknes un Ludzas novadu pašvaldību grantu konkursos, par  ko arī tika sniegta informācija.

Mācību noslēgumā savas biznesa idejas prezentēja 7 jaunieši. Lielākoties tās bija nelauksaimniecības produktu un pakalpojumu kategorijas uzņēmējdarbības idejas.  Bija arī  dalībnieki, kuri uz mācībām atnāca ar vienu ideju, bet noslēgumā prezentēja pavisam citu. Tas liecina par to, ka šajās mācībās iegūtās zināšanas, savstarpējās diskusijas ar citiem mācību dalībniekiem, lektoru ieteikumi liek paskatīties uz savu biznesa ideju no cita skata punkta, atkārtoti izvērtēt savu potenciālu un  paver nākotnes perspektīvas skatu ceļā uz savu biznesa ideju.

Lai jauniešiem pietiek drosmes, pacietības, zināšanu un apņēmības, sekojot savam sapnim!

 

LLKC Rēzeknes birojs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru