Bēnes Mūzikas un mākslas skola sadarbojas ar Bēnes maizes ceptuvi

Bēnes Mūzikas un mākslas skolas programmas “Datordizains” audzēkņi kopā ar savu skolotāju Ivitu Ceriņu ir uzsākuši sadarbību ar Bēnes maizes ceptuvi, – veidojot dizainu maizes ceptuves produktu iesaiņojumam. Šobrīd ir tapusi pirmā uzlīme “Galvaspilsētas kēkss”.

Paldies Bēnes maizes ceptuves ražošanas vadītājai Žannai Veršakovai un Bēnes SIA “Bēnes patērētāju biedrība” valdes priekšsēdētājam Grigorijam Sidorčikam par šādu iespēju skolas audzēkņiem iepazīt, kā notiek dizaina darbs reālos apstākļos ar reālu produktu.

Programmas “Datordizains” audzēkņi darbu pie etiķetes uzsāka, saskaņojot ar pasūtītāju tās izskatu, izmērus un pielietojumu. Tad jaunieši izstrādāja vairākas skices ar savām idejām. Nākamajā tikšanās reizē ražošanas vadītāja izteica savas domas, skices parādīja arī citiem ceptuves darbiniekiem, līdz kļuva skaidrs, kādai uzlīmei jābūt. Pēc tam sekoja darbs pie jau gatavā maketa datorprogrammā. Šoreiz gatavā darba tapšanā tika saliktas kopā vairāku audzēkņu izdomātās idejas, jo katram bija kāds uzzīmēts elements, kurš varētu iekļauties kopējā dizainā.

Protams, darbu nevar paveikt tik ātri, kā tas būtu nepieciešams ražotnei, jo audzēkņi vēl tikai mācās. Tomēr svarīgi ir apzināt arī pašu procesu, –  kā top pasūtījumi, kādu darbu tas prasa.

Skiču izstrādē piedalījās 2. kursa audzēkņi Laura Bluķe, Linda Jakuboviča un Mārtiņš Cēsnieks; 3. kursa audzēkņi Anete Santa Legzdure, Annija Siliņa, Baiba Valtere, Ralfs Žukovskis, Diāna Jakuboviča; 4. kursa audzēknes Anete Bluķe, Eva Salmgrieze, Alīna Jarmoļiča, Tīna Suharevska; 5. kursa audzēknes Līga Holodņikova un Antra Salmgrieze.

Bēnes maizes ceptuves ražošanas vadītāja Žanna Veršakova bilda, ka doma par sadarbību ar Bēnes Mūzikas un mākslas skolu, izstrādājot etiķešu dizainu Bēnes maizes ceptuves produkcijai, radusies jau sen: “Sapratu, ka process aizņems daudz ilgāku laiku, nekā pasūtot pie specializēta uzņēmuma, tomēr šādam rezultātam ir daudz lielāka pievienotā vērtība – izaicinājums skolēniem, lai to idejas tiktu realizētas dzīvē. Lielu paldies vēlos teikt gan skolēniem, gan skolotājai Ivitai Ceriņai par pirmo paveikto darbu un ceru, ka šis projekts izvērtīsies par pastāvīgu sadarbību”.

Savs skatījums uz šo radošo darbu bija arī vairākām audzēknēm.

Eva Salmgrieze: “Sapratu, ka, izstrādājot šādu dizainu, ir jāņem vērā dažādi noteikumi. Piemēram, nevar izmantot ļoti daudz krāsu, jo jāievēro tipogrāfijas izmaksas un specifikācija. Kā arī jāapdomā katrs elements, kāds tas būs, kur atradīsies. Patika, ka jāveido dizains pašmāju produktiem, kurus mēs ikdienā lietojam. Veidojot idejas, domāju par cilvēkiem, kuri šo produktu pirks”.

Alīna Jarmoļica: “Šī bija jauna pieredze, jo uzdevums bija veidot dizainu, ņemot vērā uzņēmuma vēlmes un mērķauditoriju. Līdz ar to bija jāsaprot, pēc kādiem principiem etiķete jāveido, ka tas nav brīvas izpausmes radošs zīmējums”.

Antra Salmgrieze: “Šis etiķetes dizains ir unikāls ar to, ka tas nav viena autora darbs, bet vairāku ideju kopums. Šī ir laba pieredze izmantot skolā iegūtās zināšanas reālajā dzīvē”.

Ivita Ceriņa,

Bēnes Mūzikas un mākslas skolas skolotāja

 

Pievienot komentāru