TIEŠSASITĒ ZOOM | ''Novada Garša'' seminārs "Pārtikas cenu kāpums - ietekme uz ikdienas pusdienām"

Datums: 
15. Februāris, 2022
Vieta: 
Tiešsaistē ZOOM platformā
Nozare: 
Lai informētu par to, kā šogad notiks publiskā sektora ēdinātāju pavāru konkurss “Mana novada garša”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pasākums “Novada Garša” aicina piedalīties seminārā "Pārtikas cenu kāpums - ietekme uz ikdienas pusdienām".
Seminārs Zoom platformā notiks 15.martā no plkst.10.00 līdz 14.00.
Pieteikšanās līdz 14.martam šeit: https://forms.gle/7bKehvEqmcWftDJN7
 
Semināra mērķauditorija - pašvaldību iepirkumu veicēji, publiskā sektora ēdinātāji, skolu un bērnudārzu pavāri, kā arī ikviens interesents, kuram saistoša vietējās pārtikas, jaunāko virtuves tehnoloģiju un pārtikas cenu kāpuma aspektu izzināšana.
 
Par jaunākajām tehnoloģijām darbam virtuvē un ēdiena gatavošanā, kā arī energoefektivitātes nozīmi “zaļākas” virtuves darbībai no tehnoloģiju viedokļa, izvēloties piemērotu tehniku, ko iekļaut iepirkumos, informēs “Novada Garša” sadarbības partneris - Pavāru kluba prezidente Svetlana Riškova.
 
Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs dalīsies vērojumos par to, kāda būs Latvijas ekonomikas, bet jo īpaši ēdināšanas nozares atkopšanās pēc pandēmijas izraisītās krīzes. Viņš arī analizēs, kāda bijusi pārtikas produktu cenu dinamika, kādi faktori to ietekmējuši, ļaujot saprast, vai pašvaldību ēdināšanas iestādēs un publiskajā ēdināšanā vispār, turpmāk būs iespējams saglabāt esošo ēdienreižu cenas.
 
Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Publiskā sektora pavāri, bet jo īpaši skolu, bērnudārzu pavāri, ir tie, kuru darbu vēlamies izcelt un uzlabot, jo – viņi ēdina mūsu bērnus. Tieši tādēļ seminārā ļoti gaidīsim ne tikai pašus pavārus, bet arī skolu un pašvaldību vadību, kā arī pašvaldību iepirkumu speciālistus, lai viņiem radītu lielāku izpratni par ieguvumiem, virtuvju aprīkojumā izmantojot jaunas un energoefektīvas tehnoloģijas, kas ļautu ietaupīt budžeta tēriņus ilgtermiņā un atvieglotu darbu pavāriem.”
 
Seminārā būs pieejama arī informācija par jaunumiem saistībā ar Zaļo publisko iepirkumu, kā arī pavasarī gaidāmajiem papildinājumiem elektroniskajā katalogā www.novadagarsa.lv
Kontaktinformācija: 
www.novadagarsa.lv
Reģions filtram: