Latgales podnieku dienas 2018

Datums: 
27. Aprīlis, 2018 līdz 28. Aprīlis, 2018
Reģions: 
Vieta: 
Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas nodaļa

Latgales podnieku dienas 2018 sasniegušas kulmināciju! 27. un 28. aprīlī satiksimies teorētiskajos lasījumos Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, pēc tam dosimies uz kopīga cepļa kurināšanu Staņislava Viļuma keramikas darbnīcā “Cukrasāta” Ozolaines pagasta Bekšos.

28. aprīlī plkst.10.00 no rīta vērsim vaļā podnieku cepli, lai izņemtu vēl siltos māla traukus. Latgales podnieku dienas 2018 noslēgsies Rēzeknes novada Lūznavas muižā, kur jaunajā mākslas telpā – Kulturys škiunī, tiks atklāta Latgales Podnieku dienu izstāde.

Plašāk par pasākumiem – Podnieku dienu afišā (http://rezeknesnovads.lv/latgales-podnieku-dienas-2018/)

Podniecības tradīcijas ir viens no spilgtākajiem Latgales nemateriālā kultūras mantojuma elementiem, un Latgales podnieku veidotie mākslas darbi ir tradicionāla Latgales vizītkarte.

Tradicionālās Latgales podnieku dienas, kas vairāku dienu garumā piedāvā visdažādākos pasākumus un piesaista apmeklētājus no visas Latvijas pie podniekiem darbnīcās cepļa kurināšanā, izņemšanā un svētku kulminācijas pasākumā – izstādes atklāšanā. Šogad tās ir jau 38-ās podnieku dienas. Latgales podnieku dienu – 2018 programmā būs skatāma gan krāsainā, gan melnā keramika. Apmeklētājiem ir radīta iespēja skatīt māla virpošanas paraugdemonstrējumus un pašiem darboties ar mālu meistardarbnīcās.

Kontaktinformācija: 
Artūrs Šķesters, tel.29364196, epasts: arturs.skesters@llkc.lv
Reģions filtram: