Meža nozares konference 2017

Datums: 
6. Decembris, 2017
Reģions: 
Vieta: 
Latvijas valsts mežzinātnes institūts Silava

Šogad meža nozares ikgadējā konference norisināsies 6. decembrī, Latvijas valsts mežzinātnes institūtā “Silava”, Salaspilī.
Konferences galvenās tēmas:
• Iecerētās izmaiņas likumdošanā par koku ciršanu mežā, to pamatojums;
• Meža īpašniekiem pieejamais ES atbalsts, līdz šim izmantotais apjoms, plānotie grozījumi normatīvajos aktos;
• Valsts meža dienesta aktualitātes meža īpašniekiem;
• Aktuālie mežzinātnes pētījumi privātās mežsaimniecības atbalstam;
• ES nozīmes biotopu kartēšana meža zemēs, pirmās sezonas norise, pašreizējie rezultāti.
Konferencē piedalīsies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un ar ziņojumiem uzstāsies pārstāvji no Zemkopības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts meža dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas meža īpašnieku biedrības, LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra un LVMI “Silava” vadošie pētnieki.
Zemkopības ministrija un zinātnieki informēs par iecerētajām izmaiņām likumdošanā par koku ciršanu mežā (izmaiņas galvenās cirtes koku caurmēram un koku ciršanai priežu mežaudzēs piekrastes ierobežotas saimnieciskās darbības joslā), to pamatojumu.
Lauku atbalsta dienesta pārstāvji – par pieejamo ES atbalsta finansējumu meža apsaimniekošanā, aktuālo informāciju par jau izmantoto atbalstu.
Dabas aizsardzības pārvalde – par ES nozīmes biotopu kartēšanas norisi mežā šogad, iegūtajiem rezultātiem, nākamā gada iecerēm, kā arī par maldinošas informācijas izplatīšanu meža īpašniekiem.
Konferencē aicināti piedalīties meža īpašnieki, apsaimniekotāji, mežsaimniecības uzņēmēji, nozarē nodarbinātie un citi interesenti.
Konference notiks 6. decembrī plkst. 11.00, Salaspilī, Latvijas valsts mežzinātnes institūtā Silava, Rīgas iela 111.
Meža nozares konference ir ikgadējs pasākums, kurā Zemkopības ministrija un saistītās institūcijas informē par aktualitātēm un norisēm meža apsaimniekošanā.
Konferenci organizē Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru.
Konferencei vietnē www.laukutikls.lv tiks nodrošināta arī tiešā translācija ar iespēju sniegt komentārus un uzdot jautājumus.

Kontaktinformācija: 
Sarmīte Grundšteine mob. 29133563; sarmite.grundsteine@mkpc.llkc.lv
Pielikums: 
Kategorija: 
Lauku tīkls
Reģions filtram: