Septītās visLatvijas Zirgu dienas pulcē daudz dalībnieku

GalerijaPrint

Inčukalnā, Jauno jātnieku skolā 5. un 6. jūlijā septīto reizi, pulcējot daudz dalībnieku, notika visLatvijas Zirgu dienas, kuras atbalstīja arī Valsts Lauku tīkls un LLKC.

Šī pasākuma galvenā ideja, kas nodrošina tā panākumus jau vairāku gadu garumā, ir parādīt jāšanas sporta saikni ar vienu no tradicionālajām lauksaimniecības nozarēm – zirgaudzēšanu, kā arī popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu visai ģimenei, dodoties dabā.

Sacensības notika 13 maršrutos. Sacensību galvenais maršruts bija ar šķēršļu augstumu līdz 120 cm un džokeri bez ierobežojumiemdalībniekiem. Tajā uzvarēja Lietuvas sportiste Rūta Šedukīte ar zirgu Hakas. Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties Jauno jātnieku skolas mājaslapā www.latvianhorses.lv vai Latvijas Jātnieku federācijas mājaslapā www.ljf.lv.

Šajās sacensībās tiek piedāvātas daudzveidīgas un interesantas sacīkstes, kādas nenotiek oficiālajos Latvijas Jātnieku federācijas ieskaites turnīros. Piemēram, stafetes maršrutu jātniekiem ar saviem palīgiem; maršrutu „Nogāzi – steidzies” ar vesterna jāšanas elementiem; „Ride and Drive”, kur startē divi dalībnieki maskās, vispirms pirmajam jātniekam bez soda punktiem izlecot maršrutu bez šķēršļiem un otrajam to veicot ar traktoru; sacensības iejādē pāriem; atsevišķs maršrutus Latvijas šķirnes braucamā tipa zirgiem; sacensības zirgkopējiem, treneriem, tiesnešiem, grūmiem, pajūgu un iejādes sportistiem, veterinārārstiem un jātniekiem, kuri nekad vai vismaz piecus gadus nav piedalījušies ieskaites sacensībās šķēršļu pārvarēšanā; dāmu un kungu kauss košos un krāsainos tērpos mūzikas pavadījumā u. c.

Notika Latvijas braucamā tipa zirgu demonstrēšana, ko rīkoja Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija (LŠZAA). Paskaidrojot ar komentāriem, tika rādīti ērzeļi ar saviem dēliem un meitām, kā arī ilustrēts Latvijas šķirnes zirgu universālais pielietojums, startējot pajūgu braukšanā, iejādē, voltizēšanā u. c.

Notika interesanti priekšnesumi suņu adžiliti sacensību disciplīnā, kur arī jāveic dažādi šķēršļi, līnijdejas, daudzi konkursi ar balvām līdzjutējiem u. c.

LLKC un VLT ne tikai atbalstīja sacensības, bet arī aktīvi piedalījās to programmā, izvietojot savu telti rekreācijas zonā, piedāvājot gan izklaides, gan arī informāciju par LLKC pakalpojumiem, VLT darbību, kā arī LLKC izdotos informatīvos biļetenus. Interese bija liela. Interesenti varēja izmēģināt savu prasmi slaukšanā pie LLKC govīm (slaukšanas trenažieriem) - Vizbules un Salātlapiņas, kuras kļuva populāras jau „Traktordienas” laikā.

LLKC Pierīgas biroja vadītāja Kristīne Ragaine: „Līdzdalība pasākumā bija interesanta un noderīga. Paldies, ka brīvprātīgi vadīt notiekošo mūsu teltī palīdzēja Luīze un Katrīna. Vislielāko interesi izraisīja govju slaukšanas atrakcija, kurā piedalījās dažādu dzimumu, vecuma un tautību cilvēki. Pārsteidzoši, bet labākie rezultāti bija vīriešiem. Bērni tā aizrāvās ar šo nodarbi, ka dažs pat prasīja vecākiem tūlīt iegādāties gotiņu arī mājās... Bērni arī aktīvi zīmēja zirgus, pieaugušie interesējās par mūsu darbu, iepazinās ar informatīvajiem materiāliem.”

Jauno Jātnieku skolas direktore Inga Praņevska: „Mūsu rīkoto Zirgu dienu galvenā koncepcija ir populārā veidā pastāstīt cilvēkiem par zirgiem un jāšanas sportu, parādīt to, lai varētu piesaistīt jaunus interesentus un arī atbalstītājus. Cenšamies visiem pieejamā formā stāstīt par aktīvo atpūtu, saikni ar dabu, par lauksaimniecību, kuras viena no nozarēm ir zirgaudzēšana. Sacensību programma no citām Latvijā notiekošajām sacīkstēm atšķiras ar to, ka dodam iespēju startēt daudzveidīgos maršrutos un tērpos, ja vien tas nav pretrunā ar sportistu drošību. Septiņu gadu laikā Jauno Jātnieku skolā izveidota infrastruktūra, kas atbilst šādu vērienīgu sacensību sarīkošanai, lai būtu ērti gan sportistiem, gan zirgiem, gan skatītājiem. Tapusi jauna jāšanas manēža un staļļi. Vidēji katru gadu sacensībās piedalās ap 200 dalībniekiem, un ierodas ap trim, četriem tūkstošiem skatītāju. Katrs var izvēlēties sev izdevīgāko laiku, jo pasākumi notiek no agra rīta līdz vēlam vakaram. Pasākuma laikā dodam iespēju sevi prezentēt arī saviem sadarbības partneriem, un tā cilvēki var uzzināt par jauniem produktiem un pakalpojumiem. Esam pārliecinājušies, ka kopīgiem spēkiem varam izdarīt vairāk. Patīkami, ka šāda nodarbe kā jāšanas sports, tajā skaitā hobija līmenī, kļūst arvien populārāka un notiek ciešā saistībā ar saimniekošanu laukos un veselīgu dzīvesveidu, kas ir viens no kvalitatīvas dzīves nosacījumiem.”

Abu dienu garumā darbojās amatnieku un pārtikas mājražotāju tirdziņš, trušu parks, bija iespēja vizināties ar zirgiem un ponijiem u. c.

Sportisti saņēma daudz un dažādas atbalstītāju sarūpētas balvas, sākot no kosmētikas dāmām un kaklasaitēm kungiem, bet par vienu no jaukākajām dāvanām daudzi atzina kastes ar svaigiem Latvijā audzētiem dārzeņiem.

Dace Millere, LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Māris Millers

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru