Novada svētki – Ceļojums Pārgaujas novadā

No 18. līdz 19. jūlijam notiks Pārgaujas novada svētki – Ceļojums Pārgaujas novadā. Tas būs iemesls aizbraukt uz kaimiņu pagastu, aicinājums iziet ārpus mājas un iepazīt ko jaunu.

 Kopš pavasara, kad uz tikšanos sanāca darba grupa, lai spriestu par pirmajiem novada svētkiem – ļoti daudz kas svētku saturā mainījies. Gan ārēju, gan iekšēju apstākļu dēļ. Varbūt tā pat labi, jo būs idejas citam gadam. Šie svētki ir eksperiments, jo no Straupes svētku formāta pirmoreiz vēlamies izkāpt ārā, paskatīties plašāk uz novadu. Jāpiekrīt, ka novads ir tikai juridisks veidojums, un sirdī katram savs pagasts aizvien būs mīļāks, pazīstamāks. Tieši tāpēc šogad svētku moto ir: ceļojums Pārgaujas novadā.

Vēlamies, lai svētki būtu iemesls aizbraukt uz kaimiņu pagastu, lai svētki būtu kā aicinājums iziet ārpus mājas, iepazīt ko jaunu. Kā tas izdosies, to varēsim vērtēt pēc svētkiem. Tad arī varēsim spriest – kādi pēc formas būs nākamā gada svētki, vai svinības vienā pagastā, varbūt svētki nedēļas garumā?

Tagad par šī gada svētkiem. Tie sāksies jau 18. jūlijā – novada centrā Stalbē. Te mums ļoti palīdz Grieta Grosberga, kuras ideja ir parādīt muižas laikus – vakarēšanu, kā vērpa dziju. Notiks cepuru un lietussargu darināšana no dabas materiāliem, tāpēc interesentiem līdzi jāpaņem 200+80 gab. lielas kļavu lapas, lai veidotu cepures un šķīvjus). Varēs iegādāties vietējo stalbēniešu labumus: jaunos kartupelīšus, zemenes, sēnes, ogas, sierus. Būs pieejama RIKA biedrības keramikas darbnīca Stalbes mūžizglītības centrā un turpat apskatāma Noras Ķibildas darbu izstāde. Vēderpriekam – jēra zupas baudīšana pie dūdu un akardeona mūzikas. Šajā vakarā pirmizrādi piedzīvos filma par Pārgaujas novadu, pie kuras darbs sākts jau pērngad.

19. jūlijs būs pasākumiem vispiepildītākā diena – pasākumi būs visā novadā.  Raiskuma estrādē no plkst. 10–14 teātra dienu radīs, rādīs, un skatītājus teātra ceļojumā vedīs visi novada teātri: Raiskuma jauniešu amatierteātris „Cālīši Brālīši”, Raiskuma vidējās paaudzes kolektīvs „Punkts uz i”, Straupes amatierteātris „Sapņojums” un Rozulas amatierteātris „Rozbeķēni”.  Izrāžu starplaikos  skatītājus cienās ar „deputātmaizītēm”.
Ungurmuiža no plkst. 11–15 aicina uz ceļojumu mākslas pasaulē: brīvdabas plenērs ar dzīvajām skulptūrām. Ikvienam būs iespēja izmēģināt gleznošanu profesionālu mākslinieku vadībā. Ungurmuižas restorāns ar vieglām uzkodām. Bezmaksas muižas ekskursijas plkst. 11; 12; 13 un 14.
Rozulas bijušā skola gaidīs no plkst. 13–15, lai parādītu nelielu novada vēstures lappuses maliņu un aplūkotu novada iedzīvotāju privātkolekcijas – ziloņi, eņģeļi, alus kausi, ķirši utt. Ja arī Tu vēlies parādīt savu kolekciju – līdz 10.07. vēl vari pieteikt pa tālruni 22446745. Kolekcijas lielumam nav nozīme, interesantākais ir pieredze un iespaidi.
Straupes baznīcā  plkst.18.30 notiks svētbrīdis. Filmas par Pārgaujas novadu otrā pirmizrāde. Plkst. 19.30 gājiens uz Straupes estrādi, kur ap plkst. 20 svētku koncertu sniegs pašdarbības un skolu kolektīvi, pēc tam novada iedzīvotāju un viesu sadziedāšanās ar Aizgaļu ģimeni. Plkst. 22.00 balle – spēlē grupa „Credo”, ieeja bez maksas. Starplaikos un pēc balles mūziku spēlēs Dj Gaushis un Dj Andris („Multiklubs”). Darbosies „Braslas kroga” āra terase.
Uz svētbrīdi baznīcā tiks organizēts autobuss, pēc svētbrīža aicinām visus piedalīties gājienā, noskatīties koncertu estrādē. Autobuss atpakaļ kursēs ap 22.00. Lūdzam sekot līdzi informācijai mājaslapā un pie afišu dēļiem, kur būs precīzāka informācija par autobusa maršrutu.
Par svētku gājienu – kā jau ierasts, gājienā dodas pašdarbnieki, novada uzņēmēji un gājienu kuplināt aicināta arī ikviena persona. Īpašs lūgums pašdarbniekiem, uzņēmējiem, biedrībā, interesentu grupām – padomājiet par savu ietērpu, karogu, noformējumu. Protams, kā jau ceļojumā – ikviens var doties arī sev ērtās un mīļās drēbēs, taču krāšņs gājiens ir vēl jo baudāmāks.

Svētku izskaņā 20. jūlijā, svētdien, patiešām īsts Ceļojums Pārgaujas novadā. Ciemosimies pie novada uzņēmējiem: Daibes poligonā, pie akmeņkaļa Aivara Kerliņa „Ezeriņos”, kur mājvietu atraduši akmeņi, kas pārtapuši par skudrām, vardēm, bruņurupučiem, un te tapis, iespējams, pasaulē lielākais zirneklis. Viesosimies „Jaunklētniekos”, kur ir staltbriežu un strausu audzētava, netālu no tās – „Vējiņu” pazemes ezeri un „Dimdās” pie Reiziņu ģimenes, kas audzē aitas un darina dzijas. Tāpat laipni uzņemt apsolījusi „Jaunrūju” sēta, kur ciemiņus uzņems Guna un Jānis Rukšāni.  Ekskursijas kopējais orientējošais laiks no plkst. 12–18. Tiks nodrošināts autobuss, ekskursijas bez maksas. Lūgums – interesenti tiek aicināti pieteikties līdz 10.07., lai rezervētu vietas autobusā – tālr.: 26234766 un 22446745.  Jo, respektējot saimnieku laiku, kā arī Straupes kapu svētku un lauku labumu tirdziņu, kuri arī notiks šajā dienā, ekskursija tiek organizēta kā vienots brauciens, tās ir bez maksas. Taču autobusam līdzi var braukt arī ar saviem transportlīdzekļiem. Sīkāka informācija par laikiem vēl sekos, meklējiet informāciju mājaslapā un pie afišu dēļiem.

 Daiga Kūriņa,

Pārgaujas novada LAK

Pievienot komentāru