Rāznas Nacionālajā parkā norisināsies Pasaules čempionāts rogainingā

Datums: 
18. Augusts, 2017 līdz 19. Augusts, 2017
Reģions: 
Vieta: 
Rāznas Nacionālā parkā
Nozare: 

čempionāts rogainingā
Šī gada 18. – 19. augustā Rāznas Nacionālā parka teritorijā norisināsies Pasaules čempionāts rogainingā (World Rogaining Championships 2017). Latvijā čempionāts notiks pirmo reizi un pulcēs vairāk nekā 950 labāko šī izturības veida sportistu no visas pasaules.
Rogainings ir apvidus orientēšanās komandu sporta veids īpaši garā distancē. Komandas, kas sastāv no 2 vai 3 dalībniekiem 24 stundu laikā apmeklē plašā teritorijā izvietotus kontrolpunktus. Komandas uzdevums ir, brīvi pārvietojoties skrienot vai ejot apvidū un orientējoties ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu sacensībās noteiktajā kontrollaikā.
Sacensību centrs tiks izvietots Dagdas novada Andzeļu pagasta Mamonovā, bet kontrolpunkti - aptuveni 250km2 plašā teritorijā: Dagdas novada Andzeļu, Andrupenes un Ezernieku pagastos, kā arī Rēzeknes novada Kaunatas un Mākoņkalna pagastos.
Pasaules čempionāts rogainingā notiks jau piecpadsmito reizi, bet Latvijā šādas sacensības norisināsies pirmo reizi. Vairāku valstu konkurencē Starptautiskā rogaininga federācija (International Rogaining Federation) 2014. gadā piešķīra tiesības organizēt pasākumu Latvijas Orientēšanās federācijai sadarbībā ar orientēšanās klubu “Ziemeļkurzeme”.
Reģistrācija Pasaules čempionātam rogainingā tika uzsākta 2016. gada 1. decembrī, un sacensībām reģistrējušies jau vairāk nekā 950 dalībnieku. Noteiktais maksimālais dalībnieku skaits ir 1000. Čempionātā tiks pārstāvētas vairāk kā 25 valstis, to skaitā Latvija, Japāna, Austrālija, Jaunzēlande, Dienvidāfrikas Republika, Krievija, Čehija, Igaunija, Ukraina, Somija, Kanāda, Nīderlande u.c.
Mārtiņš Vimba, sacensību direktors, atklāj, ka “gatavošanās sacensībām sākās jau 2014. gada nogalē. Šajā laikā ieguldīts milzīgs darbs un aizvien norit aktīva gatavošanās čempionātam. Taču lielais piedzīvojums vēl tikai priekšā, kad augusta beigās Latvijā, Rāznas Nacionālā parka teritorijā sagaidīsim labākos sportistus no dažādām pasaules valstīm”.
Pasākuma organizatori atzīst: “Šī ir ne tikai lieliska iespēja organizēt pasaules mēroga sacensības un dot iespēju Latvijas orientēšanās sporta entuziastiem mēroties spēkiem ar labākajiem pasaules rogaineriem. Tā kā sacensības norisināsies Latgalē, šī ir arī iespēja parādīt cittautiešiem Latviju – unikālās dabas vērtības, ainavas, kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijas.”
Sportisti treniņus apvidū sāks jau 16.augustā, tāpēc vietējie iedzīvotāji aicināti ar sapratni izturēties pret svešiniekiem, kas 16.-19.augustā ejot un skrienot pārvietojas minētajā teritorijā gan pa ceļiem, gan meža takām un purviem gan laukiem. Čempionāta ieskaites daļa norisināsies 24 stundas no 18.augusta plkst. 12:00 līdz 19.augusta 12:00, tāpēc diennakts tumšajā laikā daļu no distances laika sportisti pārvietojas ar pieres lampiņām. Sacensību kartē skaidri iezīmētas sējumu un privātās teritorijas, kuras dalībniekiem aizliegts šķērsot.
Sastopot Pasaules rogainiga čempionāta dalībniekus apvidū, iedzīvotāji aicināti tos uzmundrināt un ņemt vērā faktu, ka daļa no dalībniekiem nepārvalda ne latviešu, ne krievu valodu.

Kontaktinformācija: 
Jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti saziņai izmantot kādu no sacensību rīkotāju tālruņiem: 29297104 vai 29205886, vai epastu wrc2017@rogaining.lv E-pasts: wrc2017@rogaining.lv Mājas lapa: www.wrc2017.rogaining.lv
Reģions filtram: