ES un ASV paraksta nolīgumu par no hormoniem brīvas gaļas importu

ES un ASV augustā parakstīja nolīgumu, ar kuru pārskata spēkā esošo kvotu tādas liellopu gaļas, kuru audzēšanā nav izmantoti hormoni, importam Eiropas Savienībā.

Šis ir vēl viens rezultāts sadarbībai, ko sekmēja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera un ASV prezidenta Donalda Trampa 2018. gada jūlijā publicētais kopīgais paziņojums, ar ko tika izveidota pozitīva ES un ASV divpusējās tirdzniecības programma.

ES un ASV 2009. gadā noslēdza Saprašanās memorandu (SM), kas tika pārskatīts 2014. gadā un ar ko paredzēja risinājumu ieilgušām domstarpībām Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) attiecībā uz dažu augšanu veicinošu hormonu izmantošanu liellopu gaļas ražošanā. Saskaņā ar nolīgumu ES kvalificētiem piegādātājiem, ieskaitot no ASV, atvēra 45 000 tonnu kvotu liellopu gaļai, kuras apstrādē nav izmantoti hormoni.

Augustā parakstītais nolīgums pilnībā atbilst PTO noteikumiem un paredz, ka 35 000 tonnu no šīs kvotas tagad tiks piešķirti ASV, ieviešot to 7 gadu laikā, bet atlikušais apjoms būs pieejams visiem pārējiem eksportētājiem.

Kopējais 2009. gadā atvērtās kvotas apjoms paliek nemainīgs, tāpat kā ES importētās liellopu gaļas kvalitāte un nekaitīgums, kas arī turpmāk atbildīs augstajiem Eiropas standartiem.

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.