EIB piedāvā 1,6 miljardus eiro Eiropas laukiem

Eiropas Investīciju banka (EIB) paziņojusi par jaunas finansēšanas iniciatīvas uzsākšanu, kuras mērķis ir piedāvāt gandrīz 1,6 miljardus eiro ieguldījumiem lauksaimniecībā un bioekonomikā.

Finansējuma mērķis ir atbalstīt privātos uzņēmumus, kas darbojas visās pārtikas, bioloģisko materiālu un bioenerģijas ražošanas un pārstrādes vērtību ķēdēs. To garantēs ES budžets no Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (ESIF), kas veido “Investīciju plāna Eiropai” finanšu pīlāru.

Aizdevumu programma ļaus tieši aizdot privātā sektora ieguldījumiem no 15 līdz 200 milj. eiro ar EIB aizdevuma summu no 7,5 līdz 50 milj. eiro. Mērķtiecīgas investīcijas atbalstīs vides aizsardzību un dabas resursu efektivitāti, atjaunojamo enerģiju, jauninājumus, konkurētspēju un energoefektivitāti. Programma veicinās darba vietu saglabāšanu un radīšanu lauku apvidos un tādējādi veicinās lauku attīstību un teritoriālo integrāciju visā ES.

Programma ir turpinājums pirmajam lauksaimniecības un bioekonomikas programmas aizdevumam 400 milj. eiro apmērā, kas tika uzsākts 2018. gadā un ir gandrīz pilnībā izmantots. Plašāk par EIB aizdevumu programmu varat atrast tīmekļa vietnē: http://ejuz.lv/6fju.

Pēc AG-Press informācijas ziņas sagatavoja
Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.