Žurnāla “Latvijas Lopkopis” novembra numurā

GalerijaPrint

Žurnāla oktobra numurā ieskatāmies lauksaimniecības preču tirgus īstermiņa prognozēs. Lai arī klimatiskie apstākļi Eiropas lauksaimniekiem šogad nebija labvēlīgi, globālie procesi pārtikas tirgū ir cerīgi. Eiropas Komisija šajā sezonā graudaugu patēriņu prognozē stabilu. Lai arī piena piegādes un arī industriālo produktu cenas nedaudz pieaug, iepirkuma cenas strauji nekāps vājā eksporta dēļ. Savukārt gaļas tirgū tiek prognozēta cenu stabilitāte, ar izņēmumu putnu gaļai, kur turpināsies izaugsme. 

Ekonomikas rubrikā LLKC ekonomista Raivja Andersona apskats par Polijas piensaimniecību attīstību 2022. gadā. Viens no secinājumiem – lai arī mazās saimniecības ir Polijas piena nozares mugurkauls, tomēr to nākotnes perspektīvas neesot pozitīvas.

Par nepieciešamību apvienoties piena koopratīviem un attīstības programmas vajadzību nozarei raksta Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas ģenerāldirektors Rolands Feldmanis.

Saimnieku pieredzes rubrikā raksts par SIA “Voldes”, kur audzē gaļas liellopus. Uzņēmuma saimnieki Evita Ružāne un Ivars Roze ne tikai eksperimentē ar gaļas liellopu šķirnēm, lai iegūtu kvalitatīvu gaļu, bet arī attīsta krogu “Pernigele” Limbažu novada Liepupē, kur piedāvā pašu audzētus steikus un citus liellopu gaļas ēdienus.

Piensaimniekiem iesakām žurnāla nozaru redaktores un LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas Silvijas Dreijeres rakstu par kukurūzas skābbarības izmantošanu. Savukārt LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta raksta par dzemdes slimību profilaksi slaucamajām govīm, kā arī par rīcību, lai izvairītos no infekciju slimību pārnesi no dzīvniekiem uz cilvēkiem. 

LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns raksta par ketozes ārstēšanas un profilakses demonstrējumu rezultātiem, kas norisinās SIA “Lesetene”. Savukārt LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa atklāj, kā norit demonstrējums SIA “Lāses AM” par zīdītājgovju pirmās atnešanās vecuma ietekmē uz to produktivitāti.

Aitkopjiem piedāvājam Latvijas Aitu audzētāju asociācijas vērtēšanas specialistes Dinas Avotiņas rakstu suņa lomu aitkopības saimniecībās. Turpat arī saimnieku pieredzes apraksts no Diānas Ruņges saimnicības “Vītiņi”, kur tiek veidot Dorperas šķirnes aitu ganāmpulks.

Par iemeseliem, kādēļ putni šķauda un kā ar šo ligu tikt gala, rakstaLatvijas Apvienotās putnkopības asociācijas pārstāves Anna Ērliha un Anna Malinene-Litviņenko.  

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere raksta par Ligiju Bitenieci, kura viena no zirgu skašu veidotājām Latvijā.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, grāmatvedības jaunumi, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2024_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru