Žurnāla “Latvijas Lopkopis” decembra numurā

GalerijaPrint

Decembra “Latvijas Lopkopja” izdevumā lasiet interviju ar Zemkopības ministrijas valsts sekretāru Raivi Kronbergu, kurš amatā stājās pirms gada un šajā laikā iekarojis gan ZM ierēdniecības, gan lauksaimnieku atbalstu un simpātijas. Viņš uzsver, ka pārtikas ražošana, iekļaujot lauksaimniecību, ir valsts drošības jautājums, tādēļ ir būtiski rūpēties par nozares uzņēmumu spēju strādāt jebkuros apstākļos.

Ieskatu šogad Vācijas pilsētā Hanoverē notikušajā starptautiskajā lopkopības izstādē “EuroTier” sniedz LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja un žurnāla redaktores vietniece Anita Siliņa, uzsverot būtiskākos tur redzētos jaunumus.

Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz iepazīstinām ar Sandru un Modri Gāteriem, kuri Smiltenes novada “Pļaviņās” audzē Mangalicas cūkas, kuras zināmas arī kā aitu cūkas un slavenas ar vērtīgo speķi.

Gaļas liellopu audzētājiem – raksts par Valkas novada Kārķu pagasta z/s “Jasmīni”, kur saimniekošanu no tēva Edmunda Juškēviča pārņēmis dēls Varis. “Jasmīni” savulaik kļuva slaveni ar Salēras šķirnes liellopu audzēšanu, tagad saimniekošanas virziens uzņemts Šarolē gaļas lopu audzēšanā ar mērķi – dzīvnieku nobarošana.

LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns piedāvā iepazīties ar demonstrējuma par nelimitētu jaunpiena izēdināšanu teļiem rezultātiem.

Piensaimniekiem būs interesanti iepazīties ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (bijusī LLU) docentes, Dr. med. vet. Ilgas Šematovičas rakstu par kvalitatīvām olšūnām (oocītiem) sekmīgu govju embriju ieguvei.

Kukurūzas skābbarības sagatavošanai nepieciešamas teju tādas pašas prasmes un iemaņas kā gardu kanēļmaizīšu izcepšanai. Kādas tās ir, raksta LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere.

Par to, kādu labumu dod lucernas ar samazinātu lignīna saturu izēdināšana slaucmamajām govīm, raksta LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta.

Aitu mentālajā pasaulē iejutusies Latvijas Aitu audzētāju asociāciācijas aitu vērtēšanas eksperte Dina Avotiņa, skaidrojot, ka aitas, līdzīgi kā cilvēki, jūt mīlestību, prieku, bailes, spēj komunicēt, tām ir aba atmiņa un spēj just laimi.  

Par to, ka labākās zāles pret slimībām putniem ir tīrība un kārtība novietnē, raksta Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijas pārstāve Anna Ērliha.

Zirgkopības rubrikā – LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres intervija ar Jolantu Dukaļsku, kura kopā ar vīru Mareku vada saimniecību “JD Horses” Siguldas novadā.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2023_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja  

Foto galerija: 

Pievienot komentāru