Žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurā

GalerijaPrint

Cenu kāpums mazumtirdzniecības veikalos, kas aizsācies jau pērn, ilgāku laiku raisa sašutumu sabiedrībā. Cik tas ir pamatots, vai patiešām mazumtirgotāji šo brīdi izmanto, lai pildītu savas kabatas? Atbildi žurnāla augusta izdevumā sniedz Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja un vadošā pētniece Ingūna Gulbe, kura Latvijas un pasaules pārtikas tirgus cenu tendences pēta jau vairāk nekā 20 gadus.  

Žurnāla sniedzam arī nelielu ieskatu šovasar notikušajā Jauno piensaimnieku vasaras skolā, kur pulciņš bērnu un jauniešu apguva jaunākās piensaimniecības pamata prasmes teļu vecumgrupā. 

LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns žurnāla augusta izdevumā raksta par vairākām nozīmīgām tēmām. Eksperts atzīst, ka Latvijas liellopu audzētājiem draud rupjās lopbarības krīze un sniedz padomus izejai no tās. Piensaimniekiem noderīgs būs Daiņa Arbidāna raksts par ketozes izplatību veicinošiem faktoriem slaucamo govju ganāmpulkā.

LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta piedāvā rakstu par subklīniskās hipokalcēmijas kontroli, uzsverot, ka ar vienu pēcdzemdību paraugu nepietiks. Savukārt Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa iedziļinājusies slaucamo govju ēdināšanas niansēs laktācijas laikā.

Saimnieku pieredzes rubrikā iepazīstinām ar Madonas novada Kalsnavas pagatsa z/s “Gulbiškas” saimi. Saimniece Iveta Tīdemane ir arī bioloģiskās lauksaimniecības inspektore, kurai ir viedoklis par nozares attīstības perspektīvām. Savukārt saimes jaunā paaudze Laila un Artūrs Siliņi uzskata – neskatoties uz grūtībām, lauksaimniecība ir vislabākais darbs.

Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece piedāvā apskatu nozares aktualitātēm, prognozējot cūkgaļas cenas kritumu, vienlaikus arī ražošanas izmaksu nelielu samazināšanos.

Aitkopjiem piedāvājam ieskatu šovasar notikušajā Profesionāļu dienā aitkopjiem. Publicējam arī Dr. med. Ilvas Trapiņas un profesores, Dr. agr. Dainas Kairišas materiālu par pētījumu, kurā izvērtēti Latvijas tumšgalves teķu pēcnācēju barošanas rezultāti.

Putnkopjiem piedāvājam ielūkoties nelielajā Olgas Vītoliņas saimniecībā “Ratnieki”, kur pamazām un ar lielu cieņu pret visu dzīvo radību tiek attīstīta vistkopība olu ieguvei.

Savukārt Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha iepazīstina ar fazāniem – sākot no to dzīvesveida līdz pat  audzēšanas niansēm.

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere iepazīstina ar veterinārārsti no Jēkabpils Aigu Martinovu, kuras specializācija ir zirgi, kā arī palīdzība tiek sniegta pārējiem lielajiem dzīvniekiem.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, grāmatvedības jaunumi, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2023_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru