Žurnāla “Latvijas Lopkopis” aprīļa numurā

GalerijaPrint

Žurnāla izdevumā lasiet interviju ar Cīravas puses piensaimnieku Jāni Jansonu, kurš, sākoties piena krīzei, sarīkoja akciju Liepājā un Grobiņā, izdalot pienu bez maksas. Zemnieks akciju turpina, bet ne vairs ar ar piena izdalīšanu, bet ar siera tirgošanu Kurzemes pilsētās par salīdzinoši zemāku cenu nekā nopērkams veikalā. Intervija Jansons skaidro, kādēļ šādi rīkojas un vai ir panācis cerēto rezultātu.

Aprīļa izdevumā lasiet redakcijas diskusija par iespējām palielināt Latvijā ražotas pārtikas noietu. Kā diskusijā norāda LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: “Mēs vismaz 2 miljardus eiro gadā samaksājam par importa precēm, bet paši savu lauksaimniecības produkciju, lielākoties nepārstrādātu, izvedam.”

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere informē, ka no šī gada ieviests jauns maksājums par paaugstinātu labturību un emisiju mazināšanu, kā arī skaidro maksājuma saņemšanas nosacījumus. Turpat arī piensaimniekiem lietderīgi raksti par garas cietstāves ietekmi uz piena govīm, ka arī informācija par Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes rekomendācijām teļu aprūpei fermās.

Padomus dzemdību palīdzībai piena un arī gaļas liellopiem sniedz LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns.

Aitkopjiem piedāvājam Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas ekspertes Dinas Avotiņas pieredzes stāstījumu par to, kā fermā uzņemt profesionālo skolu audzēkņus, kuri vēlas apgūt praktiskas zināšanas un iegūt pieredzi.

Putnkopības rubrikā šoreiz piedāvājam interviju ar Latvijas Putnkopības asociācijas valdes priekšēdētāju Daci Andersoni, kura attīsta broileru audzēšanu savā saimniecībā un kopā ar LLKC Ventspils biroju novada bērnudārzos rīko projektu “Vai zini, kā rodas cālītis?”.

Kā rezultatīvi veikt cālīšu inkubācijas procesu, aprīļa izdevumā skaidro Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere raksta par Valmieras novada Dikļu saimniekiem Daigu un Normundu Liepiņiem, kuri stalli 19 zirgiem veiksmīgi ierīkojuši bjušās sivēnmāšu fermas vietā.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2023_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru