Starptautiska konference “Lauksaimniecības konsultantu gatavība digitālajai ērai”

PielikumiPrint

Lai dalītos pieredzē par lauksaimniecības konsultantu gatavību darbam digitālo piedāvājumu laikmetā, 5. un 6. oktobrī pārstāvji no vairāk nekā 40 pasaules valstīm piedalīsies starptautiskā tiešsaistes konferencē “Lauksaimniecības konsultantu gatavība digitālajai ērai”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Eiropas Lauksaimniecības un lauku konsultantu asociāciju (EUFRAS), Pasaules lauku konsultāciju dienestu asociāciju (GFRAS) un Vāciski runājošo valstu lauksaimniecības konsultantu asociāciju (IALB).

Divu dienu konferences galvenās tēmas: kā mākslīgais intelekts mainīs mūsu ikdienas komunikāciju, kā Covid-19 ietekmējis digitālās vides attīstību, kādām digitālajām kompetencēm jāpiemīt mūsdienīgam lauku konsultantam, kā risināt problēmas saistībā ar digitālo rīku pielietošanu konsultantu ikdienā un sadarbībā ar lauksaimniekiem, kā veicināt Eiropas lauksaimniecības un pārtikas nozares digitālās pārveides un inovāciju potenciālu, un daudzi citi konsultantu ikdienā būtiski temati.

Tiešsaistes konferencē piedalīsies lauku konsultanti, atbildīgo ministriju pārstāvji, universitāšu mācībspēki un lauksaimnieku organizāciju pārstāvji.

Edgars Linde, EUFRAS: “Konferences mērķis ir vērst uzmanību uz strauji augošo nepieciešamību vairot lauku konsultantu kompetenci digitālajā jomā. Dažādi nozares pārstāvji – kā privāti uzņēmumi, tā valstis un Eiropas Savienība – iegulda lielas pūles un finanses, lai veidotu digitālus rīkus, lauksaimnieku un lauku uzņēmēju darba atvieglošanai. Lauku konsultantam kā zemnieku padomdevējam ir jābūt gatavam šajā vidē strādāt pašam un arī palīdzēt saviem klientiem.”

Mediju dalība konferencē iespējama attālināti. Par vēlmi tajā piedalīties lūgums informēt LLKC sabiedrisko attiecību vadītāju Ilzi Rūtenbergu-Bērziņu.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Tālrunis: 29172125

ilze.rutenberga@llkclv

 

Pievienot komentāru