Iznācis žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurs

GalerijaPrint

Žurnāla marta izdevumā lasiet interviju ar zemkopības ministru Didzi Šmitu, kurā viņš pauž viedokli gan par situāciju piena nozarē, gan par citu aktuālo problēmu risinājumiem. “Mums ir vajadzīga piena pārstrāde, kas spēj radīt vairāk tādu produktu, ko eksportēt ārpus Latvijas,” saka ministrs. Viņš arī norāda uz vajadzību veicināt Latvijā ražotas pārtikas patēriņu, ko var panākt, ieviešot skolā bezmaksas ēdināšanu, kur galdā tiek celti vietējie produkti.

Marta izdevumā lasiet arī daļu no 100. numura diskusijas par krīžu risinājumiem lauksaimniecībā, kurā piedalījās nozares eksperti un politikas veidotāji. Kā norāda viens no diskusijas dalībniekiem – Saeimas deputātu sadarbības grupas lauksaimniecības attīstībai vadītājs Jānis Grasbergs – jāstiprina primārā ražotāja vieta pārtikas ķēdē, to var panākt tikai ar kooperāciju.

No marta žurnālā ir jauna rubrika – padomi grāmatvedībā. Šoreiz LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja Linda Puriņa skaidro, kad drīkst noformēt reģistrētu kvīti.

Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz raksts par Madonas novada Sarkaņu pagasta z/s “Madaras”, ko pārvalda Inga Jurēvica. Saimniecībā ir vairāk nekā 200 slaucamo govju un tā ir kooperatīva “Piena loģistika” biedre. Stāstam arī par Vestienas pagasta saimniecību “Druvas”, kurā saimniekošanu no vectēva Ērika Veiba pārņēmusi jauna zemniece Zane Eiduka.

Kādi ir LLKC organizētā Skābbarības konkursa rezultāti, raksta LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere. Secinājums – gatavojam labu skābbarību, bet vajadzētu izcilu.

Par galvenajiem efektivitātes faktoriem, kas neprasa investīcijas saimniecības efektivitātes palielināšanai raksta LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns.

Par kompānijas “Masterrind” tradicionālajām pavasara gaļas liellopu šķirņu dienām un tur pieredzēto raksta LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja un žurnāla redaktores vietniece Anita Siliņa. Autore informē, ka šī gada “Mister Masterrind 2023” titula ieguvēju Šarolē šķirnes bulli Bonsai iegādājās Latvijas gaļas liellopu audzētaja, saimniecības “Lāses AM” novietnes “Kolumbi” saimniece Dace Meldere.

Aitkopjiem iesakām Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas ekspertes Dinas Avotiņas skaidrojumu, kā aitas pārstrādā barību.

Putnkopības rubrikā šoreiz par baložu audzēšanas īpatnībām. Kādas mītnes tiem der un kā barot, raksta Latvijas Apvienotās putnkopības nozares asociācijas pārstāve Anna Ērliha.

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere sniedz ieskatu Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācijas organizētajā nozares forumā “Sadarbība – kur esam, kurp ejam?”

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā.

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru