COPA/COGECA seminārs par Meža nozares lomu Lauku attīstības politikā

2012. gada 3. un 4. maijā Briselē norisinājās COPA/COGECA rīkotais seminārs par Meža nozares lomu Lauku attīstības politikā. No Latvijas šajā sanāksmē piedalījās Arnis Muižnieks.

Gan galvenajā ziņojumā, kuru sniedza EK Padomdevējas darba grupas mežsaimniecības un korķa jautājumos vadītājs Juha Hakkirainens, gan debatēs tika uzsvērta meža īpašnieku un mežsaimniecības būtiskā loma lauku attīstības kontekstā, norādot uz mežu:

1)ekonomisko vērtību: Meži klāj 157 miljonus hektāru Eiropas teritorijas, kas veido 40% no kopējās teritorijas, to kopējā koksnes krāja ir, sasniegusi 24,1 miljardu kubikmetru un pēdējo 20 gadu laikā krāja ir palielinājusies par 4,9 miljardiem kubikmetru;

2)sociālo vērtību: Vairāk kā 92% Eiropas mežu ir publiski pieejami, meža nozarē strādā 3,5 miljoni nodarbināto, un pārsvarā tās ir darbavietas tieši lauku reģionos;

3)vides vērtību: attīstot atbildīgu meža apsaimniekošanu ir iespējams mazināt klimata izmaiņu radītos negatīvos efektus Eiropā, 37 miljoni hektāru meža ir iekļauti aizsargājamās teritorijās, Eiropas meži katru gadu piesaista 430 miljonus tonnu CO2.

Plašāk ar sanāksmē apspriestajiem jautājumiem var iepazīties Arņa Muižnieka atskaitē.

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.