Ziemeļbriežu audzēšanas uzņēmumu plānošanas rīks – ganāmpulka tehnoloģiju attīstība

Zviedrija

Sākuma datums – plānotais beigu datums: 01.03.2017. –30.06.2020.

Šī projekta galvenais mērķis ir izstrādāt plānošanas rīku ziemeļbriežu audzēšanai, kas nodrošinātu ziemeļbriežu turētājus ar sekojošām iespējām: piekļūt nacionālās ziemeļbriežu audzēšanas plānošanas datubāzei (RBP) lauka apstākļos, pat attālos apgabalos, kur nav interneta savienojuma; jaunu un esošu ganāmpulku izsekošanas risinājumi vienlaidu integrēšanai, uzraudzībai reālā laikā; iespēja reģistrēt un dalīties ar faktisko informāciju ar citiem ziemeļbriežu ganāmpulku turētājiem un organizācijām.

Projekta laikā tiks izstrādāti trīs inovatīvi produkti:

- Komunikācijas droni: ar virziena antenām aprīkots lidojošs drons no 3G/4G mastiem nosūtīs datus ganāmpulka turētājam. Tādējādi tiks ievērojami paplašināts mobilo tīklu pārklājums attālos reģionos.

- Ziemeļbriežu izsekošanas modulis: papildus drona modulis, kas veic vienlaidu ziemeļbriežu atrašanās vietu datu apkopošanu tajos apgabalos, kuros nav savienojuma infrastruktūras.

- Ziemeļbriežu ganāmpulku mobilā lietojumprogramma: lietotne Apple, Android un Windows mobilajām platformām, kas integrēs GPS izsekošanu, nacionālo datu bāzi ziemeļbriežu audzēšanas plānošanai (RBP) un ziemeļbriežu ganāmpulku turētāju fiksētos ierakstus.

Testēšanā un izstrādē ir iesaistīti:

- divdesmit ziemeļbriežu audzētāju grupas, kas iesaistītas izmēģinājumos, izmantojot ziemeļbriežus, kas aprīkoti ar GPS kakla siksnām;

- viens ziemeļbriežu audzētājs no katra projektā iesaistītā Sāmu ciema, koncentrējoties uz RBP (ziemeļbriežu plānošanas datubāzes) funkcionalitātes jautājumiem, lietotāja interfeisu un tml.;

- četri ziemeļbriežu audzētāji, kuri ir apmācīti kā komunikācijas dronu piloti;

- viens ziemeļbriežu ganāmpulka turētājs, kurš ir apmācīts kā komunikācijas dronu tehniskais atbalsts/serviss.

Plašāka informācija: http://ejuz.lv/f2o