Rundāles pils franču dārzā notiks pavasara stādu tirgus

Datums: 
7. Maijs, 2022
Reģions: 
Vieta: 
Rundāles pils muzejs

Sestdien, 7. maijā, Rundāles pils muzeja franču dārzā notiks ikgadējais pavasara stādu tirgus, kurā dārza mīļotāji varēs iegādāties savam dārzam piemērotākos puķu, dārzeņu un garšaugu stādus, kā arī izbaudīt pastaigu pils dārzā.

Tirdziņā būs pieejams plašs viengadīgo un daudzgadīgo puķu klāsts, tostarp sīpolpuķes, atraitnītes, petūnijas, rozes, peonijas, īrisi un lilijas. Tāpat piedāvājumā būs ap 70 vīnogu šķirņu stādi, augļu koku, ogulāju un zemeņu stādi, kā arī dekoratīvo lapu un skuju koku un krūmu stādi. Varēs iegādāties arī klūgu pinuma un skalu grozus.

Tirdziņa laikā Rundāles pils dārzā darbosies stādu uzglabāšanas vieta, lai apmeklētāji bez steigas varētu dārzā aplūkot pavasara ziedus un košumkrūmus, kā arī uzkavēties kafejnīcā, kas darbosies Piknika laukumā pie Dārznieka mājas.

Lai arī pavasaris šogad nāk lēnām, pils dārzā tas jau ir jūtams – partera daļu iekrāso atraitnītes, bet bosketos zied narcises, hiacintes, agrās tulpes, forsītijas un ēdamais grimonis. Kā katru gadu, arī šogad viena no pirmajām pavasarī ir uzziedējusi krāšņā oranži dzeltenā tulpju šķirne ‘Mariss Jansons’.

Pavasara stādu tirgus Rundāles pilī tiek organizēts, lai popularizētu franču dārzu un dārzu kultūru Latvijā, vienlaikus atbalstot stādu audzētājus un dārza preču tirgotājus.

Lai apmeklētu tirdziņu, ir jāiegādājas franču dārza ieejas biļete – to var izdarīt iepriekšpārdošanā Rundāles pils muzeja mājaslapā vai arī uz vietas biļešu terminālī vai Rundāles pils kasēs Staļļu ēkā.

Kontaktinformācija: 
sekretāre Olga Zīle +371 63962274; +371 26536356 rundale@rundale.net
Pielikums: 
PielikumsIzmērs
stadu-tirgus.jpg692.49 KB
Reģions filtram: