Pirmās pozitīvās pazīmes piena tirgum

Jūnijā pasaules biržās sākušas pieaugt sviesta, sūkalu pulvera un citu industriālo piena produktu cenas, ziņo Eiropas Komisijas (EK) Lauksaimniecības ģenerāldirektorāts. EK gan norāda, ka šīs cenu izmaiņas ir pozitīva zīme, taču vēl pāragri spriest, vai sākusies piena tirgus atveseļošanās.

EK skaidro, ka, ja arī cenu kāpums turpināsies, paies vairāki mēneši, kamēr pozitīvās tendences sāks ietekmēt piena iepirkuma cenas zemniekiem.

Jaunākie EK dati par piena eksportu šī gada četros mēnešos rāda, ka tas pieaudzis par 9%. Eksporta rādītājus ietekmējis pamatā sviesta eksporta pieaugums par 49% un siera – par 14%. Galvenie noieta tirgi šiem produktiem ir Saūda Arābija, Ēģipte un Japāna. Vienlaikus par 8% krities vājpiena pulvera eksports, tā cena pasaules tirgos ir zemāka nekā ES noteiktā intervences cena. EK gan min, ka eksporta kāpums joprojām nerisina piena pārprodukcijas raisītās problēmas, konkrēti – iepirkuma cenu, kas jau nokritusi līdz 27 centiem/kg ES vidēji. Turkāt šī gada pirmajos četros mēnešos turpinājies piena ražošanas pieaugums, – salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo periodu tas bijis par 5,6% lielāks. Piena ražošanas pieaugumā līderes ir Nīderlande (+668 000 t pret 2015. gadu), Vācija (+608 000 t), Itālija (+276 000 t), Polija (+275 000 t) un Īrija (+233 000 t).

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.