Piena tirgus – augšupejošs

Piena iepirkuma cenas ES valstīs pieaug, ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc piena taukiem pasaules tirgos un piena ražošanas apjomu samazināšanos globālā mērogā par 0,25%. Šāds secinājums izdarīts Eiropas Komisijas Piena tirgus observatorijas ekonomikas padomes sanāksmē, kas jūlija beigās notika Briselē.

Tirgus novērošanas dati liecina, ka ES piena savākšanas apjomi gada pirmajos piecos mēnešos samazinājušies par 1,1%, kas ir par 700 000 tonnām mazāk kā pērn šādā laika posmā. Lielākais ražošanas kritums bija Vācijā un Francijā, to kompensēja mērens kāpums Īrijā, Itālijā un Polijā. Piena iepirkuma cenas maijā ES vidēji bija 32,9 centi/kg, kas ir par 2,5% vairāk nekā vidēji pēdējos 5 gados un par 25% vairāk nekā pērn maijā. Dati liecina, ka jūnijā un jūlijā iepirkuma cenas turpinās pieaugt, pārsniedzot 33 centus/kg līmeni.

Arī industriālo produktu tirgus attīstās pozitīvā līmenī. ES piena produktu cenas kopumā ir ievērojami augstākas salīdzinājumā ar pērnā gada vasaru. Turpinās cenas kāpums sviestam, kas jūlijā jau sasniedza 575 eiro/100 kg – par 89% vairāk nekā pirms gada. Tirgus eksperti norāda, ka augstas sviesta cenas turpinās saglabāties, ņemot vērā piena tauku trūkumu un augošo pieprasījumu. Siera cenas pakāpušas vidēji par 40%, un arī te tiek prognozētas pozitīvas tirgus tendences tuvākajā laikā. Savukārt vājpiena un sūkalu pulvera cenas turpina stagnēt pērnā gada līmenī un ir zemas.

ES piena cenas (2017. gada maijs salīdzinājumā ar 2016. gada maiju)

Informāciju pēc www.ag-press.eu sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

 

 

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.