Itālijas valdība atbalsta piensaimniekus

Kopumā 25 tūkstoši Itālijas piena ražotāju saņēmuši 21 miljonu eiro ārkārtas atbalsta maksājumu, kas izmaksāti trīs mēnešus ātrāk, nekā plānots.

Šis maksājums ir daļa no 25 miljoniem eiro, ko paredzēts īstenot kā valsts ārkārtas atbalsta pasākumu, ziņo Itālijas Lauksaimniecības ministrija. Atlikušos 4 milj. eiro izmaksās tuvāko nedēļu laikā pēc nepieciešamo pārbaužu veikšanas. Lauksaimniecības ministrs Mauricio Martina norāda, ka, pateicoties ES izmaksātajam ārkārtas atbalstam, ir iespējams palīdzēt lauksaimniekiem šobrīd tik ļoti nestabilajā situācijā. Papildus tam Itālijas valdība plāno īstenot arī citus atbalsta pasākumus.

Itālijā īstenos nodokļu samazināšanu un ieviesīs PVN kompensācijas. Līdz ar stabilitātes likuma pieņemšanu nodokļi, kas attiecas uz lauksaimniecības zemi, ir atcelti par kopējo vērtību 600 milj. eiro. Papildus tam 32 milj. eiro novirzīti PVN kompensācijām. Līdz ar to nodokļu spiediens uz uzņēmumiem samazinājies par 25%. Piemēram, šogad Itālijas lauksaimnieks, kurš nopelnīs 400 tūkst. eiro, ietaupīs vairāk nekā 10 tūkst. eiro, kas tiktu nomaksāti nodokļos.

Nākamais – piena fonds un hipotēkas moratorijs. Lauksaimniecības ministrija parakstījusi līgumu ar Itālijas Banku asociāciju, lai garantētu hipotēkas maksājumu atlikšanu uz 30 mēnešiem piensaimniecības uzņēmumiem. Intesa Sanpaolo banka garantējusi maksājumu atlikšanu uz 42 mēnešiem.

Ar likuma spēku tiek noteikts noslēgt rakstiskus līgumus par piena iepirkšanu ar minimālo laiku uz 12 mēnešiem. Tajos skaidri jānorāda iepirkuma cena, kas var būt fiksēta vai mainīga, kas saistīts ar dažādiem faktoriem, piemēram, tirgus situācijas rādītājiem, piegādes apjomu, svaigpiena kvalitāti utt.

Piena kvotas un kompensācijas – 1260 lauksaimnieki saņēmuši atbalstu no valdības kopsummā 19 milj. eiro saistībā ar zaudējumiem, kas radušies pēc piena kvotu atcelšanas.

Itālijas Lauksaimniecības ministrija nolēmusi pusi no piešķirtā Eiropas fondu atbalsta novirzīt lauksaimniecības dzīvnieku nozarei ar ikgadējiem griestiem – 200 milj. eiro.

Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.