Itālija stingrāk marķēs piena produktus

Itālijas Lauksaimniecības ministrija sagatavojusi noteikumus, kas paredz ieviest obligāto piena izcelsmes marķēšanu Itālijā. Dokumenta projekts nosūtīts saskaņošanai uz Briseli, lai saņemtu atļauju ieviešanai.

Noteikumi paredz skaidri norādīt piena izejvielas izcelsmes vietu vairākiem piena produktiem (sviestam, jogurtam, mocarellai,  citiem sieriem utt.). Pēc lauksaimniecības ministra Mauricio Martina vārdiem, šis būs vēsturisks solis, kas palīdzēs visai Itālijas piensaimniecībai: “Piena nozare ir vairāk nekā 20 miljardu eiro vērta, un mēs vēlamies ieviest vairāk instrumentu, lai tā būtu konkurētspējīgāka. Piena izcelsmes reģiona norādīšana ir svarīgs instruments, kā uzlabot vairāk nekā 34 tūkstošu lauksaimnieku situāciju, kuri ir lauku reģionu pukstošā sirds. Mēs esam apņēmušies aizsargāt savu lauksaimnieku ienākumus un veicināt piegādes ķēžu tālāku nostiprināšanu. Mēs esam gatavi Briselei pierādīt, ka šis solis ir nozīmīgs visai Eiropai.”

Itālijas Lauksaimniecības ministrijas veiktajā aptaujā piedalījās 26 tūkstoši iedzīvotāju, no kuriem 67% atzina, ka ir gatavi maksāt 5–20% vairāk par vietējo lauksaimnieku produkciju, ja uz iepakojuma ir skaidras norādes, ka izejvielu izcelsmes valsts ir Itālija. Savukārt 9 no 10 itāļiem prasa norādīt produktu izsekojamību, jo viņiem ir svarīgi zināt izejvielu izcelsmes valsti.

Itālijas Lauksaimniecības ministrija paredz piena un tā produktu marķējumā obligāti norādīt: valsti, kurā piens izslaukts; valsti, kurā piens vai piena produkts iepakots; valsti, kurā piens vai piena produkts ir pārstrādāts.

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

 

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.