ES pērn saglabājusi līderpozīcijas pārtikas eksportā

Eiropas Komisijas (EK) apskats par lauksaimniecības preču un pārtikas eksportu 2014. gadā liecina, ka ES pērn saglabājusi savu līderpozīciju pasaulē šajā jomā – lauksaimniecības pārtikas eksports veido vairāk nekā 7% no visām eksportētajām precēm, kopējā vērtība – 18 miljardi eiro.

EK norāda, ka ES Kopējā lauksaimniecības politika ir stimulējusi lauksaimniecības un pārtikas nozares konkurētspēju pasaulē. Eksportētājiem ES produkti ir vīns un stiprie alkoholiskie dzērieni, piena produkti, dažādi pārstrādes produkti, gaļa, olīveļļas un makaroni, kā arī labība un piena pulveris.

EK atzīst, ka pērn gada otrajā pusē ES starptautisko tirdzniecību ietekmēja Krievijas ieviestie embargo vairākiem pārtikas produktu veidiem, tomēr ES eksportētājiem esot izdevies dažādot eksporta galamērķus un pat nedaudz palielināt kopējo vērtību lauksaimniecības pārtikas eksportam.

ES 28 dalībvalstis visvairāk preču ir eksportējusi uz ASV (13% no kopējā apjoma, izaugsme gadā – 7%), Krieviju (7%, eksporta kritums par 23%), Ķīnu (6%), Šveici (6%) un Japānu (4%).

ES visvairāk importējusi augļus, riekstus un garšvielas, kafiju un tēju, kakao produktus un dārzeņus. Produkti visvairāk importēti no Brazīlijas (13% no importa kopapjoma), ASV (10%), Argentīnas (5%),Ķīnas (4%) un Indonēzijas (4%).

Pēc COPA-COGECA ekspertu atskaitēm un Eiropas Komisijas un ziņu aģentūras LETA informācijas sagatavoja Iveta Tomsone

UZZIŅA

•          COPA-COGECA ir Eiropas līmeņa lauksaimnieku organizācija ES dalībvalstu lauksaimnieku pārstāvjiem komunikācijā ar lauksaimniecības politikas veidotāju EK un citām starptautiskām institūcijām. COPA dibināta 1958. gadā, COGECA dibināta 1959. gadā, un no 1962. gada abas organizācijas strādā apvienoti.

•          COPA ir pārstāvētas 60 ES dalībvalstu lauksaimnieku NVO, un 36 partnerorganizācijas no Eiropas valstīm kā Islande, Norvēģija, Šveice.

•          COGECA pārstāv 38 lauksaimnieku nevalstiskās kooperatīvu organizācijas no ES dalībvalstīm, un partnerorganizācijas no Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

•          COPA-COGECA biedru organizāciju intereses tiek aizstāvētas lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā.

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.