Bada draudi – 53 pasaules valstīs

Aptuveni 113 miljoni cilvēku 53 valstīs piedzīvoja akūtu pārtikas trūkumu 2018. gadā, salīdzinot ar 124 miljoniem 2017. gadā, secināts aprīļa sākumā ES un Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) ziņojumā.

Ziņojumā secināts, ka pērn samazinājies cilvēku skaits, kas  saskaras ar pārtikas krīzēm, tomēr to skaits krietni pārsniedz 100 miljonus, turklāt pieaudzis krīžu skarto valstu skaits. Tāpat secināts, ka tuvu pārtikas krīzei atrodas vēl 143 miljoni cilvēku 42 valstīs.Akūtas bada problēmas pieauga astoņās valstīs: Afganistānā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Etiopijā, Nigērijā, Dienvidsudānā, Sudānā, Sīrijā un Jemenā, bet vēl 17 valstīs akūts bads saglabājies iepriekšējā gada līmenī.Klimata un dabas katastrofas 2018. gadā akūtas pārtikas trūkumu radīja 29 miljoniem cilvēku 13 valstīs, bet divās valstīs – Ziemeļkorejā un Venecuēlā – situācija nav analizēta datu trūkuma dēļ.

“Lai izbeigtu badu, mums ir jāapkaro galvenie tā cēloņi: konflikti, nestabilitāte, nepietiekami ātra reaģēšana uz klimata radītiem triecieniem. Jārūpējās par pienācīgu pārtiku bērniem, sieviešu tiesībām rīkoties ar īpašumu, jāstiprina lauku infrastruktūra, lai sasniegtu bada likvidēšanas mērķi. ANO Pārtikas programmai ir jāuzņemas iedzīvotāju kopienu saliedēšana un situācijas stabilizēšana. Taču vairāk par visu nepieciešama pasaules līderu rīcība konfliktu atrisināšanā, lai palīdzētu likvidēt badu,” norāda ANO FAO Pasaules pārtikas programmas izpilddirektors Deivids Bīslijs.

Pēc AG-Press informācijas ziņas sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.