Aizdomas par medus viltošanu

Marta beigās publicēti ES akcijas “Medus no stropiem” rezultāti, kuras laikā ar īpašām metodēm tik pārbaudīti medus paraugi, lai atklātu, vai tie nav piesārņoti ar cukuriem.

Sešpadsmit ES dalībvalstis, kā arī Šveice un Norvēģija veica testēšanas kampaņu no 2021. gada novembra līdz 2022. gada februārim, izlases veidā atlasot 320 medus paraugus, kas importēti no 20 valstīm. Analīzēs konstatēja, ka par 147 paraugiem (46%) bija aizdomas, ka tie ir viltoti, kas nozīmē neatbilstību ES Medus direktīvas vispārīgajiem noteikumiem. Tajā noteikts, ka “Medum nedrīkst pievienot nekādas pārtikas sastāvdaļas, tostarp pārtikas piedevas, kā arī nedrīkst pievienot citas piedevas, izņemot medu”.

Pētījumos atklāts, ka medum pievieno no dažādiem augiem darinātus cukura sīrupus – retāk no kukurūzas, biežāk no rīsiem, kviešiem vai cukurbietēm gatavotus. Būtiskā cenu atšķirība starp autentisko medu un cukura sīrupiem izskaidro, kāpēc krāpšanās ar medu ir ļoti ienesīga – vidējā vienības vērtība importētajam medum 2021. gadā bija 2,32 eiro/kg, bet no rīsiem gatavotie cukura sīrupi ir pieejami par aptuveni 0,40–0,60 eiro/kg.

Pēc AG-Press materiāliem sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.