Koreja atver tirgu ES liellopu gaļai

Pēc gandrīz 20 gadiem Korejas Republika atcēlusi liellopu gaļas un liellopu gaļas produktu importa ierobežojumus no ES, kas tika ieviesti 2001. gadā, reaģējot uz liellopu sūkļveida encefalopātijas (GSE) uzliesmojumu atsevišķās ES valstīs.

Pirmie, kas atsāks liellopu produkcijas eksportu, būs ražotāji no Dānijas un Nīderlandes. Komisārs Vitenis Andriukaitis, kurš atbild par veselību un pārtikas nekaitīgumu, atzinīgi novērtējis šo Dienvidkorejas paziņojumu, uzsverot: “Šī ir vēl viena zīme, ka tirdzniecības partneri atzīst, ka cīņa ar GSE ir uzvarēta un ES liellopu gaļas un liellopu gaļas produktu kvalitāte ir novērtēta visā pasaulē. Pieeja šim svarīgajam tirgum ir lieliska ziņa ES ražotājiem!”

EK uzsver, ka turpinās sadarboties ar Korejas varas iestādēm, lai nodrošinātu piekļuvi tirgum pārējām dalībvalstīm, kuras joprojām gaida liellopu gaļas un liellopu gaļas produktu eksporta atļauju. Sanāksmes laikā, kas notika septembra sākumā par sanitārajiem un fitosanitārajiem jautājumiem, Korejas iestādes sniedza garantijas, ka ES dalībvalstu (izņemot Dāniju un Nīderlandi) pieteikumi tiks apstrādāti savlaicīgi. Kopš 2011. gada ES un Koreju saista tirdzniecības nolīgums, kas citstarp paredz samazināt ievedmuitas tarifus, lai palielinātu divpusējo lauksaimniecības un pārtikas tirdzniecību par 10% gadā.

Pēc AG-Press materiāliem ziņas sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.