COPA–COGECA pret liellopu gaļas importu

ES lauksaimnieku organizācija COPA–COGECA iebilst pret Eiropas Komisijas plāniem brīvās tirdzniecības līgumā ar Latīņamerikas tirdzniecības bloka Mercosur valstīm (Brazīlija, Argentīna, Urugvaja, Paragvaja un Venecuēla) iekļaut liellopu gaļu.

COPA–COGECA Gaļas grupas priekšsēdētājs Žans Pjērs Flerī norāda, ka liellopu gaļas iekļaušana brīvās tirdzniecības līgumā ar Mercosur valstīm nopietni apdraudētu ES gaļas lopu audzētājus. Oktobra sākumā notika kārtējais sarunu raunds par brīvās tirdzniecības līgumu starp ES un Mercosur valstīm, kurā citstarp paredzēts bez muitas tarifiem no Latīņamerikas ik gadu ievest liellopu gaļu 70 000 tonnu apmērā.

Žans Pjērs Flerī: “Nav saprotams, kādēļ Eiropas Komisija ir pieļāvusi līgumā iekļaut liellopu gaļu, ņemot vērā, ka joprojām turpinās skandāls ap liellopu gaļu Brazīlijā, desmtiem gadu tiek viltoti eksporta sertifikāti un trūkst izpratnes par veterināro prasību ievērošanu.” COPA–COGECA norāda, ka muitas tarifu atcelšana 70 tūkst. tonnu gaļai no Mercosur ir ekvivalenta 1,7 miljoniem zīdītājgovju un 40% no ES liellopu gaļas patēriņa. ES lauksaimnieku organizācija uzsver, ka EK plāni apdraud ne tikai ES gaļas lopu audzētājus, bet var ietekmēt nodarbinātību lauku apvidos, kur nav citu alternatīvu nodarbošanās iespēju kā liellopu audzēšana.

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.