Vilki apdraud Eiropas reģionus

Vilku skaita pieaugums vairākos ES reģionos arvien vairāk izraisa konfliktus ar vietējām zemnieku un mednieku kopienām, īpaši tur, kur netiek plaši īstenoti pasākumi, lai novērstu uzbrukumus mājlopiem.

Eiropas Komisija (EK) 4. septembrī sākusi jaunu posmu darbā, lai risinātu problēmas, kas saistītas ar vilku atgriešanos – tā aicina vietējās kopienas, zinātniekus un visas ieinteresētās puses līdz 2023. gada 22. septembrim iesniegt jaunākos datus par vilku populāciju un to ietekmi. Informācija sūtāma uz e-pasta adresi: EC-WOLF-DATA-COLLECTION@ec.europa.eu .

EK prezidente Ursula fon der Leiena: “Vilku baru koncentrēšanās dažos Eiropas reģionos ir kļuvusi par reālu apdraudējumu mājlopiem un, iespējams, arī cilvēkiem. Es mudinu vietējās un valsts iestādes vajadzības gadījumā rīkoties. Pašreizējie ES tiesību akti jau ļauj viņiem to darīt”.

Pamatojoties uz savāktajiem datiem, Komisija pieņems lēmumu par priekšlikumu attiecīgā gadījumā grozīt vilku aizsardzības statusu ES un atjaunināt tiesisko regulējumu, lai vajadzības gadījumā ieviestu papildu elastību, ņemot vērā šīs sugas evolūciju. Tas papildinās pašreizējās ES tiesību aktos paredzētās iespējas vietējām un valsts iestādēm vajadzības gadījumā rīkoties, un šiem pasākumiem tiks nodrošināts ievērojams ES finansējums, kā tas ir sīki izklāstīts kopīgajā vēstulē, ko komisāri Sinkevičius un Vojcehovskis nosūtīja visiem ES lauksaimniecības un vides ministriem 2021. gada novembrī. Daži pasākumi ir izrādījušies efektīvi, lai novērstu vai būtiski samazinātu plēsonības riskus, ja tie ir pareizi īstenoti un pielāgoti konkrētajam kontekstam, kurā tie tiek piemēroti.

Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.