Eiropas Komisija soda AS “Tartu Agro”

Eiropas Komisija atklājusi, ka Igaunijas lauksaimniecības uzņēmums AS “Tartu Agro” no valsts saņēmis neatļautu atbalstu, jo valsts tam izīrējusi lauksaimniecības zemi par cenu, kas ir zemāka par tirgus cenu.

EK izmeklēšanu par nelikumīgu atbalstu sāka  2017. gadā pēc konkurējoša uzņēmuma sūdzības saņemšanas. Padziļinātajā izmeklēšanā tika noteikts, vai zemes nomas līgums starp Igaunijas Lauku lietu ministriju un AS “Tartu Agro” nav pretrunā ar ES valsts atbalsta noteikumiem. Nomas līgums par valsts zemju iznomāšanu uz 25 gadiem tika parakstīts vēl tālajā 2000. gadā, un tas joprojām ir spēkā.

EK izmeklēšanā secināja, ka zemes noma traktējama kā valsts atbalsts, jo AS “Tartu Agro” noteiktā nomas maksa gan 2000. gadā, gan tagad ir zemāka par tirgus cenu. Tādējādi nomas līgums   “Tartu Agro” piešķir nepamatotas un selektīvas priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem. Saskaņā ar ES noteikumiem par valsts atbalstu nomas līgums ir uzskatāms par pamatu nesamērīgam atbalstam vienam uzņēmumam, tādēļ “Tartu Agro” ir jākomepensē saņemtās nelikumīgās priekšrocības. Tiek lēsts, ka summa, kas Igaunijas valstij jāatgūst, ir aptuveni 1,2 milj. eiro.

Pēc AG-Press materiāliem informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.