Atbalsts Polijas lauksaimniekiem krīzē

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi aptuveni 1 miljarda eiro (4,7 miljardu zlotu) vērtu Polijas atbalsta shēmu lauksaimniecības uzņēmumu likviditātes nodrošināšanai Krievijas kara pret Ukrainu kontekstā.

Shēma apstiprināta saskaņā ar Valsts atbalsta pagaidu krīzes un pārejas satvaru, ko Komisija pieņēma 2023. gada 9. martā, lai atbalstītu nozares, kas ir ļoti svarīgas paātrinātai pārejai uz Zaļā kursa nosacījumiem un samazinātu atkarību no degvielas. Ar jauno regulējumu daļēji tiek grozīts un pagarināts pagaidu krīzes regulējums, kas pieņemts 2022. gada 23. martā, lai ļautu dalībvalstīm atbalstīt ekonomiku pašreizējās ģeopolitiskās krīzes apstākļos.

Polija saskaņā ar EK apstiprināto atbalstu lauksaimniekiem 1 miljarda eiro apmērā  varēs veikt virkni pasākumu, tajā skaitā izmaksāt ierobežotas atbalsta summas tiešo dotāciju veidā. Polijas atbalsta shēma paredz, ka dotācijas nepārsniegs 250 000 eiro vienam saņēmējam un tiks piešķirtas ne vēlāk kā līdz 2023. gada 31. decembrim.

Pasākuma mērķis ir atbalstīt lauksaimniecības produkcijas ražotājus, kuri šobrīd saskaras ar likviditātes trūkumu minerālmēslu izmaksu pieauguma un pašreizējās krīzes radītā stabilitātes trūkuma dēļ lauksaimniecības tirgū.

Pēc AG-Press materiāliem informāciju sagatavoja
Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.