ES lauksaimnieki samazina ražas prognozes

Ilgstošā karstuma dēļ ES lauksaimnieku organizācija Copa-Cogeca par 6% samazinājusi ES graudu prognozes un norādījusi uz sarežģīto situāciju tirgū.

Copa-Cogeca Graudaugu darba grupas priekšsēdētājs Makss Šulmans: “Lauksaimniekus dažās Centrāleiropas un Ziemeļvalstīs – Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Dānijā, Zviedrijā, Polijā, Vācijā un Somijā – ir skāris sausums, kas sasniedz katastrofālu līmeni. Vienlaikus dažas dienvidvalstis (Ibērijas pussala, Itālija, Francija) ir piedzīvojušas plūdus. Līdz ar to mēs paredzam, ka ES labības raža samazināsies par 6% salīdzinājumā ar 2017. gadu, kopumā par 273,8 miljoniem tonnu.”

Šulmans norāda, ka ES mīksto kviešu platības šogad ir par 2,2% mazākas nekā pērn, turklāt to cenas ir zemākas par ražošanas izmaksām.

Tikpat bēdīga situācija ir ar eļļas augiem. Copa-Cogeca eļļas augu sēklu darba grupas priekšsēdētājs Arno Ruso norāda, ka arī ES eļļas augu sēklu ražošanas apjoms samazināsies par 6% (par 2 miljoniem tonnu) salīdzinājumā ar pagājušo gadu, sasniedzot 31,5 miljonus tonnu. Ruso: “Mums ir bažas, ka ES biodegvielas ražotāji izmanto nevis ES eļļas augus, bet gan palmu eļļu, kā arī nodarbojas ar biodīzeļdegvielas importu. Atgādināšu, ka, ražojot biodīzeļdegvielu no ES izejvielām, kā blakusprodukts tiek saražota olbaltumvielām bagāta dzīvnieku barība. Mēs aicinām Komisiju steidzami ieviest maksājumu Argentīnas izcelsmes biodīzeļdegvielas importam.”

Pēc Eiropas Komisijas un LLKC ES lietu biroja materiāliem informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.