Vairāk moldāvu produktu

ES Padome jūlija beigās pieņēma regulu, ar ko uz laiku liberalizē tirdzniecību ar septiņiem Moldovas lauksaimniecības produktiem, kas vēl nav pilnībā liberalizēti: tomātiem, ķiplokiem, galda vīnogām, āboliem, ķiršiem, plūmēm un vīnogu sulu.

Tas nozīmē, ka Moldova var vismaz dubultot šo produktu eksportu uz vienu gadu uz Eiropas Savienību bez tarifiem. Jozefs Sikela, Čehijas rūpniecības un tirdzniecības ministrs: “Mēs nevaram nepamanīt Krievijas agresijas kara pret Ukrainu ietekmi uz Moldovu. Līdz ar nodevu atcelšanu pārējiem lauksaimniecības produktiem, kas vēl nav pilnībā liberalizēti, Moldova tagad var eksportēt uz ES vismaz divreiz vairāk šo produktu bez nodevām. Ar šiem ārkārtas pasākumiem ES padziļina tirdzniecības attiecības ar Moldovu un apliecina atbalstu Moldovas ekonomikas stabilizācijai”.

Krievijas nepamatotais karš pret Ukrainu atstājis postošu iespaidu uz Ukrainu, kā arī uz Moldovas Republiku. Tas ir negatīvi ietekmējis Moldovas spēju tirgoties ar pārējo pasauli, jo tās eksports lielā mērā ir atkarīgs no Ukrainas infrastruktūras un tā lielā mērā ir zaudējusi piekļuvi saviem tirgiem Ukrainā, Krievijā un Baltkrievijā.

ES Padomes lēmums, kas būs spēkā uz vienu gadu un attieksies uz septiņiem lauksaimniecības produktiem, novirzīs šo eksportu uz ES. Jāteic, ka šie bija vienīgie Moldovas produkti, kuru tirdzniecība ar ES vēl nebija liberalizēta.

Pēc AG-Press materiāliem sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.