Samazinās ES darbaspēka produktivitāte

Saskaņā ar jaunākajiem ES lauksaimniecības ekonomikas datiem tiek lēsts, ka lauksaimniecības darbaspēka produktivitātes indekss 27 ES dalībvalstīs 2020. gadā ir samazinājies par 4%.

ES statistikas birojs Eurostat informē, ka darbaspēka produktivitātes samazināšanos ietekmējuši ne tikai laika apstākļi, kas parasti iespaido lauksaimniecības produkcijas ražošanu, bet arī pandēmija. Dati liecina, ka produktivitātes indekss 2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu samazinājies piecās ES dalībvalstīs, kas ir starp lielākajām lauksaimniecības produkcijas ražotājām. Vislielākais kritums bija Rumānijā (-47,2%), seko Vācija (-15,5%), Polija (-9,6%), Francija (-7,6%) un Itālija (-4,8%). No otras puses, vairāk nekā pusē dalībvalstu 2020. gadā reģistrēts produktivitātes pieaugums. Vislielākais temps bija Lietuvā  (+18,1%), Spānijā (+12,5%), Īrijā (+11,8%) un Ungārijā (+10,3%). Latvijā produktivitātes indekss pieauga par 8%.

ES kopš 2010. gada, kas ir indeksa mērījumu atskaites punkts, produktivitātes rādītājs pieaudzis par 24%.  Vairāk informācijas https://saite.lv/P0aSp

Tulkojums infografikai

Darbaspēka produktivitātes indeksa izmaiņas 2020. gadā salīdzinājumā ar 2019. gadu

 

Pēc AG-Press materiāliem informāciju sagatavoja Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.