Radīts e-rīks KLP mērķu sasniegšanas kontrolei

Kamēr ES dalībvalstīs un institūcijās notiek Eiropas Komsijas  piedāvājuma ES Kopējai lauksaimniecības politikai (KLP) 2021. –2027. gadam priekšlikumu apspriešana, EK jau radījusi interneta vietni, ar kuras palīdzību varēs sekot, kā dalībvalstis  pilda EK noteiktos 9 KLP mērķus.

Maijā EK nāca klajā ar piedāvājumu KLP pēc 2020. gada, definējot deviņus galvenos mērķus: taisnīgi ienākumi lauksaimniekiem; palielināta konkurētspēja; taisnīgāka ienākumu sadale pārtikas ķēdē; pasākumi klimata pārmaiņu jomā; vides aizsardzība; ainavas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšana; paaudžu nomaiņa; attīstītas lauku teritorijas; augsti pārtikas ražošanas standarti. Mērķu sasniegšanas kontrolei EK radījusi jaunu digitālo rīku, kurā jau šobrīd par katru dalībvalsti pieejami apkopotie dati attiecībā uz katru no 9 mērķiem.

Piemēram, dati liecina, ka Latvija ir starp tām dalībvalstīm, kur ES atbalsts lauku saimniecību ieņēmumos krietni pārsniedz ES vidējo rādītāju – Latvijā 2017. gadā 42% no ieņēmumiem bija ES atbalsts, kamēr ES vidēji 26,9%. Rīks pieejams: http://agridata.ec.europa.eu/extensions/DataPortal/cmef_indicators.html.

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.