Pilsoņu iniciatīva par vegānu maltītēm

Oktobra beigās Eiropas Komisija (EK) nolēma reģistrēt Eiropas pilsoņu iniciatīvu (ECI) “Eiropas pilsoņu iniciatīva par vegānu maltīti”.

Iniciatīvas organizatori lūdz pieņemt likumu, kas noteiktu, ka Eiropā tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas vietās vegānā pārtika ir skaidri norādīta kā pārtikas alternatīva. Tās rīkotāji apgalvo, ka tas veicinātu kolektīvo izpratni par dzīvnieku tiesībām, kā arī palīdzētu cīnīties ar klimata krīzi, palielinot augu izcelsmes pārtikas patēriņu un samazinot pārtikas izmaksas.

Tā kā šī Eiropas pilsoņu iniciatīva atbilst formālajiem nosacījumiem, EK uzskata, ka tā ir juridiski pieņemama, bet EK šajā posmā nav analizējusi priekšlikuma būtību.

Pēc iniciatīvas reģistrācijas organizatoriem ir seši mēneši laika, lai atvērtu parakstu vākšanu. Ja Eiropas pilsoņu iniciatīva viena gada laikā saņems vienu miljonu parakstu par atbalstu no vismaz septiņām dažādām dalībvalstīm, EK būs jāreaģē.

Kopš EPI sākuma Komisija ir saņēmusi 119 pieprasījumus uzsākt Eiropas pilsoņu iniciatīvu, no kuriem 95 bija pieņemami un tādējādi kvalificēti reģistrācijai.

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.