Pārtikā – arī klejotājsiseņi

Kopš novembra EK atļāvusi laist tirgū produktus, kas gatavoti no klejotājsiseņiem jeb Locusta migratoria. Šis ir otrais kukainis, kas iekļauts jaunās pārtikas sarakstā aiz miltu melnuļa kāpura jeb dzeltenā miltu tārpa.

Atļauju klejotājsiseņu izmantošanai Eiropas Pārtikas veselības un nekaitīguma iestāde (EFSA) izsniegusi pēc stingra zinātniska  novērtējuma, kurā secināts, ka šie kukaiņi ir droši lietojami uzturā saskaņā ar pieteikuma iesniedzēja uzņēmuma norādītajiem lietošanas veidiem. Klejotājsiseņi tiks gatavoti un pārdoti saldētā, kaltētā un pulvera veidā, un to paredzēts tirgot kā uzkodu vai pārtikas sastāvdaļu vairākos pārtikas produktos.

Produkti, kas satur šo jauno pārtiku, tiks attiecīgi marķēti, lai informētu par iespējamām alerģiskām reakcijām. EK atļauja šādas tā sauktās pārtikas ražošanai piešķirta pēc pozitīva balsojuma pagājušā gada septembrī, kur piedalījās tās dalībvalstis, kurās tika iesniegts pieteikums.

Dažādos pētījumos EFSA ir identificējusi kukaiņus kā ļoti barojošu un veselīgu pārtikas avotu ar augstu tauku, olbaltumvielu, vitamīnu, šķiedrvielu un minerālvielu saturu. Kukaiņi, ko katru dienu patērē miljoniem cilvēku uz planētas, saskaņā ar stratēģiju “No lauka līdz galdam” identificēti kā alternatīvs olbaltumvielu avots, kas varētu veicināt pāreju uz ilgtspējīgāku pārtikas sistēmu.

Informāciju pēc AG-Press materiāliem sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.