Papildu finansējums veselīgam uzturam

Jūnija sākumā Eiropas Komisija publicēja regulu, kas ļauj iekšēji pārdalīt ES palīdzību saskaņā ar ES skolu programmu, lai apmierinātu pārvietotos ukraiņu bērnus, kas uzņemti ES skolās.

ES skolu programmas mērķis ir veicināt veselīgu un sabalansētu uzturu, izdalot skolēniem augļus, dārzeņus un piena produktus, tādējādi papildinot izglītības programmas par lauksaimniecību un pareizu uzturu. No 2020. līdz 2021. gadam ES to izmantoja aptuveni 15 miljoni skolēnu. Kopējais ES budžets shēmai ir 220,8 miljoni eiro mācību gadā, no kuriem līdz 130,6 miljoniem eiro paredzēti augļiem un dārzeņiem un līdz 90,1 miljonam eiro pienam.

Šā gada 2. jūnijā pieņemtā regula aicina dalībvalstis pārskatīt savus pieprasījumus pēc ES palīdzības nākamajam mācību gadam no 2022. gada 1. augusta līdz 2023. gada 31. jūlijam, ņemot vērā bezprecedenta situāciju, kas prasa solidaritāti, rūpējoties par pārvietotajiem ukraiņu bērniem. Dalībvalstis līdz 15. jūnijam var iesniegt pieprasījumu pēc papildu summas vai nepieprasīto piešķīruma apjomu. Komisija līdz 2022. gada 15. jūlijam pieņems lēmumu par jaunajiem piešķīrumiem nākamajam mācību gadam, ņemot vērā saņemtos pieprasījumus, neizmantotās summas novirzot uz valstīm, kurās uzņem visvairāk ukraiņu bērnu.

Sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.