Liberalizē tirdzniecību ar Ukrainu

ES Padome maija beigās pieņēma regulu, ar ko atļauj  pagaidu tirdzniecības liberalizāciju un citas tirdzniecības koncesijas attiecībā uz dažiem Ukrainas produktiem. Tas nozīmē, ka vienu gadu nebūs jāmaksā ievedmuitas nodokļi visam Ukrainas eksportam uz ES.

Krievijas neizprovocētais un nepamatotais agresijas karš pret Ukrainu ir postoši ietekmējis Ukrainas ražošanas jaudu, transporta infrastruktūru un piekļuvi Melnajai jūrai, kā arī plašākas tirdzniecības iespējas ar pārējo pasauli. Kara sekas nedrīkst novērtēt par zemu, ņemot vērā tā ietekmi uz nodrošinātību ar pārtiku pasaulē.

Šodien pieņemtais lēmums būs spēkā uz vienu gadu, ir apturēti visi  tarifi saskaņā ar IV sadaļu Asociācijas nolīgumā  starp ES un Ukrainu, ar ko izveido padziļinātu un visaptverošu brīvās tirdzniecības zonu (DCFTA). Tie attiecas uz: rūpniecības ražojumiem, augļiem un dārzeņiem un lauksaimniecības produktiem un pārstrādātiem lauksaimniecības produktiem. Apturēta arī antidempinga maksājumu iekasēšana par Ukrainas izcelsmes importu. Tāpat Ukrainas importam tiek piemērota kopējo importa noteikumu piemērošana.

Sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.