Lauksaimniecības produktu veicināšanas politika – veiksmīga

Lauksaimniecības pārtikas produktu veicināšanas politika ir bijusi atbilstoša tās mērķiem, tā ir palielinājusi nozares konkurētspēju pasaulē, taču jau šogad EK veiks šīs politikas pārskatīšanu, lai ņemtu vērā jaunās ES prioritātes, piemēram, Eiropas Zaļo vienošanos.

EK februārī publicētajā ziņojumā Eiropas Parlamentam un Padomei sniedz pārskatu par to, kā lauksaimniecības pārtikas produktu politika īstenota kopš 2014. gada reformas, un sniedz informāciju par 2021. gadu. Ziņojumā minēts, ka no 2016. līdz 2019. gadam EK piešķīrusi līdzfinansējumu 279 veicināšanas programmām. No tām 112 bija vērstas uz iekšējo tirgu, bet 167 programmas palīdzēja ES ražotājiem piekļūt jauniem tirgiem ārpus ES un palielināja izpratni par ES lauksaimniecības un pārtikas produktu kvalitātes īpašībām.

Ziņojumā norādīts, ka lielais šajā periodā iesniegto priekšlikumu skaits apstiprina ES lauksaimniecības un pārtikas nozares pastāvīgo interesi par šo politiku, kā arī spēcīgo pieprasījumu pēc līdzfinansējuma iespējām, kas var maksimāli palielināt ES veicināšanas kampaņu ietekmi gan mājās, gan ārvalstīs. Katru gadu pieprasītie līdzekļi lielā mērā pārsniedza pieejamo budžetu, kā rezultātā starp priekšlikumiem notika spēcīga konkurence.

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.